Protestocuya müdahale

Kızıltepe'deki DEHAP İl Başkanlığı önünde dün 12.30 sıralarında toplanan ve aralarında ilköğretim öğrencilerinin de bulunduğu yaklaşık 500 kişi, ellerinde 'Vali halka hesap versin', 'Emniyet Müdürü'nün niyeti bozuk, değiştirilsin' yazılı dövizlerle Hükümet Konağı önüne yürüyerek oturma eylemi yaptı.

MARDİN - Kızıltepe'deki DEHAP İl Başkanlığı önünde dün 12.30 sıralarında toplanan ve aralarında ilköğretim öğrencilerinin de bulunduğu yaklaşık 500 kişi, ellerinde 'Vali halka hesap versin', 'Emniyet Müdürü'nün niyeti bozuk, değiştirilsin' yazılı dövizlerle Hükümet Konağı önüne yürüyerek oturma eylemi yaptı.
Uğur Kaymaz'ın arkadaşlarının da okul üniformalarıyla katıldığı eylemde, sorumluların cezalandırılması istendi. Olay yerine gelen emniyet güçleri, protestoculara önce dağılmaları uyarısı yaptı. Eylemin devam etmesi üzerine polis, coplarla müdahale etti. Olayı görüntüleyen DHA muhabiri Abdulhaluk Barık'ın kamerasındaki kasede de polis tarafından el konuldu. Oturma eylemine katılan 15 kişi gözaltına alındı. Kızıltepe'de dört gün önce yapılan protesto gösterisine de 5 bin kişi katılmıştı.