Protokol tam kadro merada

Bulanık ve Hacıveli köylerinde ıslah edilen meraların açılışı için törenler düzenlendi, törenlere protokol büyük ilgi gösterdi.

KARS - Bulanık ve Hacıveli köylerinde ıslah edilen meraların açılışı için törenler düzenlendi, törenlere protokol büyük ilgi gösterdi. Bulanık Köyü'nün merasının açılış törenine vali Nevzat Turhan, yardımcısı Muammer Balcı, Kars Belediye Başkanvekili Coşkun Uluman, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haydar Yüksek, Tarım İl Müdürü Yusuf Yurdalan'ın yanı sıra, Emniyet, Milli Eğitim, Sağlık, Çevre ve Orman, Defterdar, Gençlik ve Spor, Tarım İl müdürlükleriyle müftülük yetkilileri ve köylüler katıldı. Daire müdürleri törene toplam 20 araçlık bir konvoyla geldi.
Mera Birliği Başkanı Mustafa Levent, ıslah edilen araziye 110 ton gübre atıldığını söyledi. Vali Nevzat Turhan da, "Kars'ta tarım ve hayvancılık vazgeçilmez bir hayat tarzı. Bu çalışma tarım ve hayvancılığın birbirine entegre olduğunu ortaya çıkarmıştır" dedi.
Daha sonra, mera ıslahının açılışı davul-zurna eşliğinde yapıldı ve inekler otlamaya başladı. Köyde verilen yemeğin ardından protokol, Hacıveli Köyü'ndeki meranın açılışını gerçekleştirdi.


    http://www.radikal.com.tr/7507117507110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.