Protokoldekiler gölgede, öğrenciler güneş altında!

Protokoldekiler gölgede, öğrenciler güneş altında!
Protokoldekiler gölgede, öğrenciler güneş altında!
Sivas'ta 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle düzenlenen törende protokol mensupları gölgede otururken, sıcaktan etkilenen öğrenciler zaman zaman yere oturdu.

RADİKAL - Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle Sivas Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tören düzenlendi. Şehit Üsteğmen Şükrü Pürlü İlkokulu'nda düzenlenen İlköğretim Haftası Kutlama Programı'na Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın , İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Törende ortaokulu öğrencileri judo gösterileri yaptı, küçüklerden oluşan mehteran takımı ilgi gördü. İlkokul öğrencilerinin şiir okuduğu törende, 8'inci sınıflar eğitime yeni başlayan 1'inci sınıflara çiçek verdi.


Valilik tarafından hazırlanan gölgelikli platformda protokol mensupları otururken, öğrenciler ve veliler sıcakta ayakta bekledi. Sıcaktan etkilenen bazı öğrenciler güneşten korunmaya çalışırken, bazıları da yere oturdu. Okul yöneticileri yere oturan öğrencileri uyararak ayağa kaldırdı.

Törende konuşan Sivas Valisi Alim Barut, "Ülkemizin en önemli meselesi eğitim ve öğretimdir. Bu alanda kalitenin artması her türlü teknik ve personel eksikliklerinin giderilmesi gereklidir. Eğitim bir bütündür. İdarecisi, velisi, öğrencisi, öğretmeni hep beraber hareket etmesi gereken ve birbirlerini tamamlayarak başarıyı yakalaması gereken unsurlardır" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Barut ve yanındakiler okula yeni başlayan öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Birinci sınıflarla aynı sıralara oturan protokol üyeleri, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılı ders kitaplarını verdi. (Yasin KIRAS/SİVAS/DHA)  http://www.radikal.com.tr/144115714411573

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user402707

  Tamamda sayın vali o küçücük minikler senin konuşmadan ne anlarlar o çocukları sıcakta zorla durduruyosunuz yazık değilmi sizin tek yapacağınız o çocuklara birer dondurma vererek sevindiren olmalıydı.

  Başa güneş geçmesi - user818285

  Urfa gibi bir yerde gündüz saat 10:00 gibi bir saatte dahi sıcaklık 35c yi bulurdu. Biz miniklerde istiflenip o güneşin altında lacivert ceketle dururduk. Aklıma geldikçe başıma güneş geçiyor. Ve her yıl tekrarlanıyor bu durum. Ne denilebilirki, yorum yok.

  Cahiller - user967928

  Siz kim eğitim hakkında konuşma yapmak kim? Hangi eğitim seviyesi ve donanımı ile? Oradaki okul yöneticilerine yazıklar olsun. Sırf valimidir nedir ona gösteriş olsun diye onca çocuğa eziyet etmek. O okuduğunuz pedagojiye, eğitmenlik titresine yazıklar olsun. Mecbur mu o yavrular o saçma sapan konuşmaları dinlemeye? Ne anlarlar? Onun yerine okulda oyun oynansın, müzik, resim, spor yapılsın. İğrenç bir adettir memlekette bu. Asker kafası. Dünyada böyle saçma resmi törenler kalmamıştır. Biz hala ısrar edelim. Olan da çocuklarımıza olmakta..