Provokasyona dikkat etmeliyiz

Provokasyona dikkat etmeliyiz
Provokasyona dikkat etmeliyiz

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş , Taksim olayları için, polis şiddetinin haklılığının olmayacağını belirterek olaylardan etnik çatışma ya da Kürt karşıtlığı çıkartmak isteyen çevrelerin olduğuna dikkati çekti. Demirtaş, “Provokasyonlara karşı da hassas olunması lazım” dedi.
İnsanların hükümetin baskı politikalarına karşı tepkilerini meşru, haklı yollardan dile getirdiğini ifade eden Selahattin Demirtaş, şunları söyledi: “Bu şiddet yıllardır doğuda yapılıyordu, şimdi batıda yapılıyor. Halkın sesine kulak vermek yerine, halkın taleplerini dinlemek yerine polisime, panzerime güvenerek ezerim derseniz yanılırsınız. Eğer insanlar ortak bir özgürlük talebi etrafından bu halk hareketini büyütür, barışçıl gösterilerle bunu yapmaya devam ederlerse elbette hükümet de bütün bunlara karşı daha cevap veren bir politikayı hayata geçirmek zorunda olacak. Ben bir kez daha direnenlerin yanında olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/113597511359751

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Helalleşiriz - serdengectiali

  BDP ilk kez Gezi olaylarındaki tutumuyla PKK ulaklığı kisvesinden çıkarak tüm Türkiye halkının yanında olduğunu başta sayın Sırrı Süreyya Önder olmak üzere tüm organlarıyla göstermiştir. Hem de bunu hakları için pazarlıkta olduğu yönetim aleyhinde yapma cesareti ile. Böylece hakkın, haklının yanında durduklarını dost-düşman herkese göstermişlerdir. Türkiye halkı daha önce yanıltılmış olabilir, ancak gelişmeleri değerlendiremeyecek kadar aptal değildir kesinlikle. Kürt kardeşlerimiz başkalarının oyunuyla bölünüp güdülerek değil, hep birlikte bir bütün oluşturduğumuzu, ancak böyle güçlü olabileceğimizi gerçekten anlayarak bu davranışları göstermeye başlamışlarsa hiç bir provokasyon gözümüzde bunun içerdiği değeri değiştiremez. Geçmiş olaylarda bizim ailemiz de bir fidanını şehit verdi ve bu zehirli acıyı yaşadıkça içimizde taşıyacağız, ama hep beraber daha güzel günlere ulaşma şansımız varsa helalleşmeye hazırız, çünkü Kürt kardeşlerimizin de benzer acıları ziyadesi ile çektiklerini anlıyoruz. Acılar bizi olgunlaştırmalı, hep birlikte daha güzel bir gelecek temelinin yapı taşlarını örmeliyiz, çıkarlarına ters bu ülkü bazılarının provokasyon üretmesine yol açacak elbet, ama birbirimize sarılabilirsek hepsi vız gelir tırıs gider. Gezi olaylarında bunu başardık, umarım tamamına erdirebiliriz..