Puan usulü çalışan çete

Antalya'da sekiz yılda yaklaşık 400 otomobili soyan hırsızlık şebekesi çökertildi. Çetenin puan usulüyle çalıştığı ve en çok hırsızlık yapanın en büyük payı aldığı belirlendi.

ANTALYA - Antalya'da sekiz yılda yaklaşık 400 otomobili soyan hırsızlık şebekesi çökertildi. Çetenin puan usulüyle çalıştığı ve en çok hırsızlık yapanın en büyük payı aldığı belirlendi. 11 üyesi gözaltına alınan çetenin 19 üyesi aranıyor.
'Serdarlar Çetesi' diye bilinen gruba yönelik önceki gün başlatılan operasyonda, hırsızlıktan 13 sabıkası bulunan İsa Serdar, yedi suçtan sabıkalı eşi Gönül Serdar, 14 hırsızlıktan sabıkalı kardeşi Murat Serdar ve yedi suçtan sabıkalı Seyran Serdar'ı gözaltına aldı. Organize Suçlar Şubesi'nde sorgulanan zanlıların ifadeleri doğrultusunda 20 eve baskın yapan polis, Serdar ailesinin dört üyesiyle ismi açıklanmayan üç kişiyi yakaladı. Zanlıların sorgusunda, sekiz yıldır Antalya'da 400'ün üzerinde otomobilden hırsızlık olayına karıştığı belirlenen çete üyelerinin puan usulü çalıştığı, en çok hırsızlık yapana yüksek puan verdiği ve ganimetten en yüksek payı ayırdığı ortaya çıktı.
Bankada 1 milyon YTL
Beş lüks otomobil, beş daire ve bankada 1 milyon YTL'nin üzerinde parası olduğu tespit edilen çete üyelerinin evlerinde yapılan aramalarda, 1 milyon YTL değerinde çalıntı malzemeyle üç ruhsatsız tabanca ve bir pompalı tüfek ele geçirildi. Zanlıların bankada bulunan paraları, ev ve otomobillerine tedbir konulması için başvuruda bulunulurken, aralarında bir kamu personelinin de bulunduğu 19 kişinin arandığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7626237626230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.