Pumalara ziyaretçi rekoru

Henüz dört aylık birer yavruyken Kahramanmaraş Hayvanat Bahçesi'nden getirilen iki kardeş puma, İzmirlilerin gözdesi oldu. İzmir Hayvanat Bahçesi yetkilileri, yavruları iki ayda 25 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

İZMİR - Henüz dört aylık birer yavruyken Kahramanmaraş Hayvanat Bahçesi'nden getirilen iki kardeş puma, İzmirlilerin gözdesi oldu. İzmir Hayvanat Bahçesi yetkilileri, yavruları iki ayda 25 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Yetkililer, "İzmirlilerin bu hayvanları çok benimsediği, isim koyma kampanyası düzenlediğimizde ortaya çıkmıştı. O kadar yoğun arandık ki, telefonlarımız kilitlendi. Fotoğraf makineleri ve kameralarıyla gelenlerin çokluğu hayvan sevgisinin geliştiğinin de göstergesi. Doğa belgeselleri de merak duygusunda etkili oldu" diye konuştu.
Yavruların isimleri için bir kampanya başlatılmıştı. Ege, Efe, Agora, Symrna ve merhum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Priştina'ya istinaden Priştina önerileri yapıldı. Kura sorucu Smyrna ve Agora seçildi. Smyrna, İzmir'in antik çağdaki adı. Kent, o dönemde dünyanın en büyük agorasına sahip olmakla övünüyordu.


    http://www.radikal.com.tr/7375677375670

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.