"Önce eylem bitsin’

Başbakan Bülent Ecevit, F tipi cezaevlerinde hükümlülerin, eğitsel, kültürel spor-tif etkinliklerden yararlanabileceği düzenlemeler yapılabileceğini belirterek, "Böyle bir düzenlemenin gereğince sağlanabilmesi için, hükümlüler terör eylemlerine artık son vermeli" dedi

ANKARA - Başbakan Bülent Ecevit, F tipi cezaevlerinde hükümlülerin, eğitsel, kültürel spor-tif etkinliklerden yararlanabileceği düzenlemeler yapılabileceğini belirterek, "Böyle bir düzenlemenin gereğince sağlanabilmesi için, hükümlüler terör eylemlerine artık son vermeli" dedi.
"Devlet boyun eğmez’
Partisi DSP’nin grup toplantısında F tipi cezaevlerinde süren ölüm oruçlarını "üzücü bir sorun’ olarak nitelendiren Başbakan Bülent Ecevit, örgüt liderlerini suçladı ve "Bazı terör örgütlerinin liderleri durumundaki zalimler, tuzağa düşürdükleri gencecik insanları zorla ölüme yolluyorlar" dedi.
"Şunu herkes bilmelidir ki cezaevleri yeniden terör örgütlerinin karargâhları durumuna dönüştürülmeyecektir" uyarısında bulunan Başbakan Ecevit, "Devlet kendi arkadaşlarını ölüme zorlayanların baskısına boyun eğmeyecektir" diye konuştu.
Ecevit, daha sonra yeni bir düzenleme yapılacağı işaretini vererek şunları söyledi:
"Görev ailelere düşüyor’
"Bütün uygar ve demokratik ülkelerde olduğu gibi hükümlüler odalarında barındırılacak ve sağlıklı koşullarda yaşayacaklardır. Güvenliğin sağlandığı F tipi cezaevlerinde, hükümlüler belirli ölçüler içinde, eğitsel, kültürel sportif etkinliklerden yararlanabileceklerdir. Böyle bir düzenlemenin gereğince sağlanabilmesi için, hükümlülerin terör eylemlerine artık son vermeleri gerekir. Bu konuda görev en başta hükümlülerin ailelerine, avukatlarına ve bu sorunla ilgilenen sivil toplum örgütlerine düşmektedir."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  DSP

  ,

  Bülent Ecevit