Radikal'e üç ödül

Doğan Yayın Holding'in Yaratıcılık Ödülleri'ni kazananlar belli oldu. Radikal, en yaratıcı 'PR', 'iletişim' ve 'reklam projesi' dallarında ödüle layık görüldü.

İSTANBUL - Bu yıl ilki düzenlenen Doğan Yayın Holding (DYH) Yaratıcılık Ödülleri'ni kazananlar belli oldu. Radikal, en yaratıcı 'PR' (halkla
ilişkiler), 'iletişim' ve 'reklam projesi' dallarında ödüle layık görüldü.
Grup çalışanları arasında yaratıcılığın gelişmesini teşvik etmek ve bireysel çalışan motivasyonuna katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada, tüm grup şirketleri bünyesinde gerçekleştirilen çalışma ve projeler çeşitli kategoriler bazında değerlendirilerek ödüllendirildi. DYH Başkan Yardımcısı Dinç Üner başkanlığındaki jüride, sanatçı Demet Akbağ, Global Tanıtım Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Aydede, Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı ve DYH Görsel ve Basılı Medya Koordinatörü Nuri Çolakoğlu, Eczacıbaşı Holding'ten Oya Eczacıbaşı, sanatçı Mehmet Ali Erbil, reklamcı Serdar Erener, Mavi Jeans Genel Müdürü Nurettin Kantarelli, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, tasarımcı Bahar Korçan, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezen Ünlü görev aldı.
2004 'Kalite yılı'
Yarışmanın ödülleri Doğan TV Center'da dün düzenlenen 'Geleceği Görmek' temalı DYH Yıl Sonu Toplantısı'nda dağıtıldı. Açılış konuşmasını yapan Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, banka hortumcularına ve yolsuzluklara karşı Doğan Medya Grubu'nun hiç çekinmeden sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi. Medyanın güvenilirliğini kaybettiği bir dönemden DYH'nin çok güçlü çıktığını söyleyen Doğan, "Ekonomik kriz dönemini güçlü olarak geçtik. 2004 yılını DYH için 'Kalite Yılı' ilan ediyorum. DYH daha da güçlü olacak" dedi.
DYH Başkanı ve CEO'su Mehmet Ali Yalçındağ ise, grubun 2003 yılını rakamlarla ve istatistiklerle değerlendirdi. Ülkenin en güçlü yayın grubunun DYH olduğunu ortaya koyan Yalçındağ, "Daha güçlü olmak için yeni projelere ve yaratıcılığa ihtiyaç var" diye konuştu. Törene, DYH çalışanlarının yanı sıra çok sayıda yerli yabancı davetli isim katıldı.Ödül listesi
Ödül kazananlar ve projeleri şöyle:
En yaratıcı sosyal sorumluluk projesi: Posta (Yılbaşı ağacı), en yaratıcı PR Projesi: Radikal (Radikal okuru festival jürisinde), en yaratıcı ürün-marka çalışması: Doğan Ofset (sarı sayfalar), en yaratıcı iletişim projesi: Radikal (El yazması Radikal), en yaratıcı satış projesi: DBR (kadın festivali), en yaratıcı reklam projesi: Radikal (Saatlerin ileri alınması, sponsorluk), en yaratıcı proje ekibi: DBR (Atlas harita), En yaratıcı 'Yeni' ödül: DBR (Alanur Tümay), En yaratıcı çalışan: Doğan Ofset çalışanı İbrahim Akça.