Radyocu Zerrin Alpay evinde ölü bulundu

Radyocu Zerrin Alpay evinde ölü bulundu
Radyocu Zerrin Alpay evinde ölü bulundu
2005 yılında hayatını kaybeden ünlü besteci Teoman Alpay'ın kızı radyocu Zerrin Alpay, Beyoğlu'ndaki evinde ölü bulundu. Böbrek yetmezliği, şeker, yüksek tansiyon hastası olan Alpay'ın, önceki gece gittiği iki hastaneden de taburcu edildiği öğrenildi.

RADİKAL - TRT İstanbul Radyosu'nun eski radyo programcısı Zerrin Alpay (57), Beyoğlu Kocatepe Mahallesi'ndeki evinde ölü bulundu. Kimsesi olmayan Alpay'ın, yıllarca mücadele ettiği meme kanserini yendikten sonra uzun süredir de böbrek yetmezliği, şeker ve yüksek tansiyon hastalıklarıyla savaştığı öğrenildi. 


Habertürk'ün habirene göre, yalnız yaşayan ve bu hastalıkları nedeniyle tek başına hareket etmekte zorlanan Alpay, önceki gün evinde düştü. Hayattaki tek yakını olan arkadaşı Mustafa Elmas, ambulans çağırarak Alpay'ı önce Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Burada tetkiklerinin yapıldığı, röntgen filminin çekildiği öğrenilen Alpay, 'yatak istirahati uygundur' denilerek taburcu edildi. Ancak Alpay daha sonra evinde ölü olarak bulundu.