Rahşan Ecevit: Başarısız yönetim de gitsin

ANKARA - 29 Mart yerel seçimlerinden sonra karışan DSP’de, Genel Başkan Zeki Sezer’in istifa etmesi de kurucu başkan Rahşan Ecevit’i tatmin etmedi. Ecevit, Ahmet Tan’ın ihraç edildiği, İstanbul’da CHP adayını destekledikleri iddiasıyla tedbirli olarak disiplin, dört milletvekilinin de uyarı cezası aldığı DSP’de yönetimin de istifa etmesini istedi.
Rahşan Ecevit, dün yaptığı yazılı açıklamada şunları vurguladı:
“DSP’nin aldığı oy oranının bu kadar düşük olmasında parti yönetiminin hataları açık seçik ortadadır. Bunun en başında yönetimin örgütleri ihmal etmesi geliyor. Dürüstlüğü ve temizliği ile ün salmış DSP’nin maddi ve manevi birikimleri hovardaca harcandı. DSP yönetimi başarısız olmuş, bir seçimi kaybetmişti. Bu nedenle genel başkan görevinden ayrıldı, ancak yönetimi ayrılmadı. Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi’nin de birlikte ayrılması gerekirdi. Böylece yeni genel başkana kendi ekibiyle çalışma imkânı tanınmış olur.”

Cezalar için mahkeme yolu
Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli ise Merkez Disiplin Kurulu’nun hakkında verdiği uyarı cezasını içine sindiremediğini belirterek, “Kararı şeklen mahkemeye götüreceğim” dedi. İzmir Milletvekili Recai Birgün de “Uyarı aldık diye değil ihraçtan kurtulduk diye bakıyorum” diye konuştu. (Radikal)