'Rakı'da son izler

Bursa'da Fidyekızık mezarlığının yanına atılan 816 şişe sahte rakıda, İstanbul'da tutuklu eski Tekel çalışanı Avni Kaptan'ın parmak izi bulundu.

BURSA/TOKAT/İZMİR - Bursa'da Fidyekızık mezarlığının yanına atılan 816 şişe sahte rakıda, İstanbul'da tutuklu eski Tekel çalışanı Avni Kaptan'ın parmak izi bulundu. Şişeleri İstanbul'daki sahte rakı ölümlerinin ardından, geçen hafta Bursa'da devriye gezen polis bulmuştu. İstanbul polisi tarafından gözaltına alınan Kaptan, halen Bayrampaşa Cezaevi'nde tutuklu.
Sahte rakının izi diğer illerde de sürülüyor. İzmir'de bir apartmana yapılan baskında 816 şişe hologramlı ancak sahte 70'lik Yeni Rakı bulundu. Rakıların İstanbul'dan yollandığı, gözaltına alınan M.G'nin ise Alsancak'ta bar ve restoranlarda çalıştığı belirlendi. Tokat'ın Zile ilçesinde de İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, piyasaya sahte rakı sürmeye hazırlandıkları id-dia edilen M.Ç. ve S.M'yi takibe aldı. Alıcı gibi davranan polise 35 şişe sahte rakı satmaya çalışan ikili, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7405117405110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.