Rakıya iki can daha

Sahte rakıdan zehirlendiği için geçen haftadan beri tedavi altında tutulan İsmail Köseoğlu ile Mikail Akalp dün yaşamını yitirdi. Böylece bir hafta içinde ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

İSTANBUL - Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi. İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İsmail Köseoğlu, dün sahte rakı nedeniyle tedavi gördüğü Avcılar Hospital'de öldü. Geçen hafta Dem Restoran'da içtiği rakı nedeniyle zehirlenen ve Silivri Özel Millet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi gören 41 yaşındaki Mikail Akalp de dün 16.00 sularında hayata gözlerini kapattı. Böylece sahte rakı skandalında ölenlerin sayısı, 19'u İstanbul'da, biri Bursa'da 20 kişiye yükseldi.
Polis sahte rakı imalathanelerine yönelik çalışmalarını sürdürürken, belediyeler de içki satışı yapan işyerlerinde sıkı bir denetim uyguluyor. Bakırköy ve Bahçelievler belediyelerine ait zabıta ekipleri, ilçelerindeki içkili restoran ve eğlence yerlerinin ruhsatlarını kontrol ederken, sağlık müdürlüğü ekipleri de müşterilere verilen rakılardan incelenmek üzere numuneler aldı. Alınan numunelerin, Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderileceği belirtildi.
Ekipler, işyerlerinin, sağlık şartlarına uygun olup olmadığını da denetledi. Belediye yetkilileri, son günlerde piyasaya sürülen sahte rakıların ölümlere neden olması dolayısıyla denetimlerin daha da sıklaştırıldığını açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7400437400430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.