Ramazan magandası can aldı

Ramazanın gelişini havaya ateş açarak kutlayan şahsın silahından çıkan kurşun, 68 yaşındaki Mesude Durgun'u öldürdü


Mersin’de yaşayan Mesude Durgun eşi emekli öğretmen Zekeriya Durgun’la, ramazanı birlikte geçirmek için Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki Rüstempaşa Mahallesi’nde oturan kız kardeşinin yanına geldi. Durgun önceki gün akşam namazı sonrası göl evinin bahçesinde kız kardeşiyle çay içerken, ramazanın gelişini kutlamak için silahla havaya ateş eden kimliği belirsiz magandanın kurşununa hedef oldu. Kurşunun sağ kulağının arkasından girerek yanağından çıktığı Mesude Durgun, çağrılan ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı, ancak kurtarılamadı.
Polis, evin çevresinde yaptığı aramada 9 mm çapında bir boş kovan bulurken, eşi gözleri önünde vurulan emekli öğretmen Zekeriya Durgun şok geçirdi. Zekeriya Durgun olay gecesini şöyle anlattı:
“1 Ağustos tarihinde, Mersin’den Sapanca’ya baldızımı ziyarete geldik. Eşim ve kız kardeşi bahçede çay içiyorlardı, birden silah sesleri duydum. Silah sesi sonrasında baldızım bağırdı. Dışarı çıktığımda evin önündeki eşimi kanlar içerisinde gördüm. Boynunda yara izi vardı. Ambulans çağırdık ve hastaneye kaldırdık. O gece ramazanı karşılamak için çok silah atıldı.” Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı. (dha)