'RASAT' için imzalar atıldı

Türkiye'nin iki yıl önce uzaya gönderdiği ilk mini gözlem uydusu BİLSAT'ın ardından, bu kez büyük oranda Türkiye'de yapılacak RASAT uydusu için bir aşama daha kaydedildi.

ANKARA - Türkiye'nin iki yıl önce uzaya gönderdiği ilk mini gözlem uydusu BİLSAT'ın ardından, bu kez büyük oranda Türkiye'de yapılacak RASAT uydusu için bir aşama daha kaydedildi. RASAT'ın yapımında kullanılacak görüntüleme sistemlerini ihale eden TÜBİTAK, 1 milyon 326 bin avroluk teklifi yapan Güney Koreli Satrec Inivatiative firmasıyla sözleşme imzaladı.
TÜBİTAK Bilgi Teknolojileri ve Elektronik Araştırma Enstitüsü (BİLTEN), yurtdışından satın alınacak görüntüleme sistemleri için eylül ayında ihaleye çıkmıştı. TÜBİTAK BİLTEN, ihaleyi kazanan küçük uydular konusunda dünyanın önde gelen firmalarından Güney Koreli Satrec Inivatiative ile dün sözleşme imzaladı. Sözleşmeye Satrec Inivatiative Genel Müdürü Sung Dong Park ile BİLTEN Müdürvekili Uğur Leloğlu imza koydu. Satrec Inivatiative, BİLTEN'e bir uydu kamerası, uydu kamerası yapılaşma modemi ile uydu modemi geliştirerek teslim edecek.


    http://www.radikal.com.tr/7613037613030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.