Rasim Ozan Kütahyalı'dan Fethullah Gülen'e açık mektup

Rasim Ozan Kütahyalı'dan Fethullah Gülen'e açık mektup
Rasim Ozan Kütahyalı'dan Fethullah Gülen'e açık mektup
Rasim Ozan Kütahyalı Sabah'taki köşesinde Fethullah Gülen'e "Muhterem Hocam, akıl tutulmasını bitirecek tek kişi sizsiniz." Diyerek dershane tartışmalarında arabulucu olmaya çalıştı.

Zaman gazetesinden Ekrem Dumanlı’nın dershane tartışmalarıyla ilgili Başbakan Erdoğan ’a açık mektup yazmasının ardından bir açık mektup da Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’dan geldi.

Kütahyalı dershane tartışmaları sırasında sosyal medyada cemaate destek vermekle suçlanmıştı. Aynı zamanda cemaatin yayın organlarından Samanyolu Tv’deki ‘Şefkat Tepe’ dizisinde ise ‘Karanlık Kurul’ tarafından “Bilmem nereli arkadaş” olarak adlandırıldıktan sonra “ekranlarda boy gösteriyor ama sadece cebini dolduruyor” denilerek eleştirilmişti.

Tartışmanın her iki tarafından ad eleştiri alan Kütahyalı, bugünkü yazısıyla hem dershane polemiklerini bitirmesi hem de yaşanan gerilimi dindirmesi için Fethullah Gülen’e seslendi.

İşte Kütahyalı’nın bugünkü yazısından bir bölüm:

Muhterem Hocam dün yayınlanan konuşmanızda siz de bu meselenin geldiği korkunç vaziyetten rahatsızlığınızı belirttiniz. Çok haklısınız. Şu an her gün daha da büyüyen bu yangını bir hamlesiyle söndürebilecek kudrette tek ama tek kişi var: O da sizsiniz Hocam.

Muhterem Hocam siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu meselenin özü şu an konuşulan kamuflaj konular değildir. AK Parti hükümeti ile sizin manevi önderliğinizdeki Hizmet Hareketi'nin esas problemi devlet meselesine ilişkindir.
Sizin kesin ve net tek bir konuşmanızla bu mesele çözülebilir.

Hizmet Erlerinin devlet kademelerinde görev alması anaların ak sütü gibi haklarıdır. 'Cemaat devlete sızıyor, Cemaat devleti ele geçiriyor' diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşanlardan biri ben oldum Hocam. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz.
Bana şu ana kadar yapılmış hakaretlerin çoğunluğu Hizmet'in haklarını savunmam sebebiyledir. Yangın yerine dönmüş bu ortamda bile yine söylüyorum: Hizmet mensupları devlete sızmaz, devlete girer ve istediği her pozisyonda çalışır.

Muhterem Hocam 2012'de olan bazı olayları yeniden hatırlatmayacağım ama gerçekten seçilmiş hükümetin otoritesini sarsan bazı tuhaflıklar yaşandı. Vesayetçi Kemalist bürokrasi ve yargının tasfiye edilip onların vesayet koltuğuna Hizmet'in bürokrasi ve yargı gücünün oturması gibi bir projenin varlığı hakkında kuşkuları yalnızca siz bitirirsiniz. Demokrasilerde devlet kademelerinde çalışan herkesin seçilmiş sivil otoriteye tam itaati esastır. Oysa şu an Twitter'da kimi devlet memurları devleti yöneten seçilmişlere ağza alınmayacak küfürler ve tehditler sıralıyor. Tıpkı Kemalist askerler gibi 'Teslim Olmayacağız' diyorlar. Oysa memurların seçilmişlere itaat etmesi noktasında hep beraber savaşmıştık.
Hocam şu an yaşanan tablonun sebebi devletin içinden, devletin seçilmiş yöneticilerine karşı olan bu meydan okuma halidir.
Bu demokrasiye aykırı durumu yalnızca siz değiştirebilirsiniz. O zaman devlet kademelerinde çoğu kızakta olan bu arkadaşlar da hak ettikleri yerlere yeniden gelirler.
Dayatmayla ve medya operasyonlarıyla değil demokratik kurallara yeniden dönerek durum 2012 öncesi hale gelebilir. Şu akıl tutulması durumunu tek bir hamleyle bitirecek kişi sizsiniz. Zaten sizin de sözünüz dinlenmezse çok ama çok sancılı bir döneme gireriz.

Yazının tamamını okumak için tıklayın…


  http://www.radikal.com.tr/116316211631626

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kim bu rasim - ahmet mustafa

  türkiyenin geldiği durum içler acısı.rasim denen muhterem ve zevcesi arabuluculuğa soyunmuşlar.ülkemizin akil insanları bunlar ise vah halimize.

  Arabulucuya arabulucu... - citizen

  Rasim'in sözünü dinle Fettullah Gülen hoca efendi..:-))

  Kendi gucumuze ne olmus? - Anidya

  Yazinin icerigi bir problemi ve ve bu problemin yarattigi ve giderek buyume potansiyeli olan bir kaosa dogru gidildiginin bir emaresi de niye ve hala koyunlar gibi bizim yasam ortamimizi duzenleme isini kendi uzerimize almiyoruz da hep bir Coban ariyoruz. Unutmayalim ki Coban'in da eylem alani buyurse o da suruyu idare edemez ve de sadece kaval calmak yetmez. Hayvanlar bile duyduklari acilar ve zorluklar bir hududu asinca kaos yaratir. Kaos derecesi artinca da bir turlu duzeni ya kendi gucuyle kurar veya aciz ise disaridan yardim ister, Mutlaka ve mutlaka bir duzenleyici guc gerekir ve de ya ic veya dis guc olarak yerlesir kalir. Hangisini secmeli. Birincisi ozgurluk icin kendini one surmeyi, digeri ise gucsuzlugunu kabullenip ve kenara cekilip giderek kuflenerek isi baskasina birakmak olur. Ben olsam zor da olsa gidrek daha buyuk kazanc saglayacak birincisini secerdim. Gereken guc damarlarimizda akan kanda mevcut sozu ne kadar bu duruma bir deva olmaya aday.

  KEL ALAKA - HARAYDIN

  AKIL TUTULMASI sınavlara dersane yardımı ihtiyacını ortadan kaldırma formülleri konuşmak yerine dersane dışı yardım formüllerine insanları mahkum etmektir. Bu çok acı ve ağır faturalara gebedir. Hakkari örneği gözünüz önünde, koca koca üniversite hocaları kızlara sınav sonucuna yardım bahanesi ile cinsel istismar yapmadılar mı, öğrenciyi sınav yardımı almaya mahkum olmaktan kurtaracak formülleri konuşmazsanız terörden fuhuşa kadar uzanacak çok aşırı yardım ellerine mahkum edersiniz. En hafifi öğrenciyi birbirine paslayarak parayla meslek ahlakını satacak şeytana uyacak öğretmenler olacak bunlar çok acı ve geçmişte hep yaşandı.En hafifi her öğrenci evi bir dersane olacak öğretmenler seyyar satıcı gibi illegal ve kayıtdışı evleri gezecek bunların faturası dersanenin on katı olacak,buna öğrenci mahkum edilebirlir mi? Gelin dersane yerine dersaneye muhtaç eden sınavı kaldıralım hoca yada başkası ne yaparsa yapsın.İster hayrına işe devam ederler öğrenciye katkı yaparlar ister dersane kapatırlar iflas edeceklerinden kimse ne para verir ne haftasonunu feda eder sınav korkusu yoksa.

  Cahillerin akıl hocalığı... - serseriser

  "Devlette çalışıyorsan olumsuz twit bile atmayacaksın"... "Seçilmişe itaat edeceksin"... Bu kadar konuşuyorsunuz, tamam konuşun ama hiç değilse konuşma aralarında "Demokrasi nedir" konusunu herhangi bir kitap yada ansiklopediden okuyun arkadaş... Emin olun öğreneceğiniz 10 dakikalık bilgi bile bu kadar saçma laflar etmenizi engelleyecek, komik olmayacaksınız... Her memurun siyasi düşüncesi olabilir ve bunu dile getirme özgürlügü vardır... Ben artık kesin kanaat getirdim... Hergün televizyonlarda millete akıl veren bu adamlar demokrasinin tarifini bile bilmiyor... Demokraside itaat olmaz, itaat askerde esastır yavrucuğum, tontonum, biraz oku minnoşum...

  Ekonomi haberleri okuyormuşum gibi - shadowfex

  Son günlerde ekonomi haberleri okuyormuş gibi hissediyorum, puslu ekonomi ortamında yatırımcılar bir bir altına mı yatırım yapmalı borsaya mı gibi ikilem içerisinde ileriyi öngörmeye çalışarak cinlikler peşinde koşmaya başladılar, bu kavganın sonunda kimin yanında olmalı, gülen mi kazanacak akp mi..