'Rasti' 15 milyarlık süt içti!

Öğretmen Salih Osman İmamaoğlu, ormanda bulduğu kurdu elinden alan Çevre ve Orman Bakanlığı aleyhine dava açtı. İmamoğlu, kurt yavrusu için 10 milyar lirası maddi, toplam 15 milyar tazminat istiyor.

SAMSUN - Öğretmen Salih Osman İmamaoğlu, ormanda bulduğu kurdu elinden alan Çevre ve Orman Bakanlığı aleyhine dava açtı. İmamoğlu, kurt yavrusu için 10 milyar lirası maddi, toplam 15 milyar tazminat istiyor.
Ondokuzmayıs ilçesinde öğretmenlik yapan İmamoğlu, geçen yıl köy sakinlerinin bulduğu kurt yavrusunun bakımını üstlendi. Henüz bir haftalıkken aldığı ve kaydını yaptırarak sekiz ay beslediği yavru 'Rasti' olayı öğrenen Samsun Çevre ve Orman Müdürlüğü girişimleri sonucu 'kara avcılığı kanuna aykırı davrandığı gerekçesiyle' mahkeme yoluyla elinden alındı ve Atatürk Orman Çiftliği'ne gönderildi.
Önce Çevre ve Orman Bakanlığı'na başvurup 20 milyar lira tazminat isteyen İmamoğlu, bu isteği reddedilince Samsun İdare Mahkemesi'ne başvurdu ve 15 milyar liralık tazminat davası açtı. Bakanlık ise mahkemeye gönderdiği savunmada, davanın haksız ve dayanaksız olduğu gerekçesiyle reddini istedi.