Rasulayn'da çatışmalar yeniden başladı

Rasulayn'da çatışmalar yeniden başladı
Rasulayn'da çatışmalar yeniden başladı
Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde, sessizlik yerini yeniden çatışmalara bıraktı.

CEYLANPINAR - Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde geçen 16 Temmuz'da El Nusra ile PKK 'nın bu ülkedeki kolu PYD güçleri arasında çatışma çıktı. 19 gündür süren çatışmalarda Ceylanpınar'da tedirginlik yaşanırken, sınır hattında zırhlı araçlarla önlemler arttırıldı.

Birkaç gündür sessizliğin hakim olduğu Rasulayn'da, dün gece havanın kararmasıyla El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında çatışma başladı. Zaman zaman silah seslerinin duyulduğu çatışmalar, sabah saatlerinde şiddetlendi.

Çatışmalar sırasında atılan havan mermileri nedeniyle Rasulayn'da dumanlar yükseldi. Top ve silah sesleri Ceylanpınar'da tedirginliğin yaşanmasına neden oldu. Türkiye sınırına yaklaşık 50 metre uzaklıkta süren çatışmalarda, docka ve havan mermilerinin kullanıldığı görüldü.

DHA - Ömer PINAR / İbrahim KÜMBET


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  pyd

  ,

  el nusra

  ,

  ceylanpınar

  ,

  Sabah

  ,

  Hakim

  ,

  Gece

  ,

  zaman

  ,

  silah

  http://www.radikal.com.tr/114456511445651

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TSK - Secret Garden

  sınır hattında zırhlı araçlarla önlemler arttırıldı. Diye yazilmis.ALLAH askina 2 yildir bu zirhlilar nerdeydi? hataydan ta mardine kadar teroristlerin girip ciktigi hatta serekanide yaralanan yagmaci kafirler icin ambulans!( ki ambulanslarin icinde silahlarin yani sira el bombalari ve onlarca mermi vardi,burdan oraya cephane tasiyor ordan yarali jitem-hizbullah elemanlarini getiriyorlar) bile gonderildigi ortaya cikmisken simdi nerden cikti bu zirhlilar? ben soyleyim.duvar oruyorlar.el-kaide el-nusra gibi sakalli ama kafir dinsiz ceteler cocuk coluk demeden katlerden bu tarafa kimse kacamasin diye duvar ormusler.yoksa simdiye kadar tsk hicbir sekilde hicbir sinira zirhli dosememis.ucak dusuruldugu ve hatta onlarca havan topu atilip insanlar katledildigi halde tsk dan ses yoktu.