'Raydan Çıkanlar' filmi, Gaziantep'te gerçek oldu

'Raydan Çıkanlar' filmi, Gaziantep'te gerçek oldu
'Raydan Çıkanlar' filmi, Gaziantep'te gerçek oldu

Raydan Çıkanlar filminde Clive Owen ve Jennifer Aniston oynamıştı.

Evlenme vaadiyle kandırılan ve çıplak fotoğrafları çekilen adama şantaj yapan 4 kişi gözaltına alındı. Olay, 2005 yapımı 'Raydan Çıkanlar' filminin senaryosuyla aynı


Eyyüp BURUN- Mehmet BULUT


GAZİANTEP - Evlenme vaadiyle kandırdığı çiftçi 54 yaşındaki Cuma G.'nin çıplak fotoğraflarını çekerek şantaj yapan evinin tapusunu aldıktan sonra boş senede imza attıran 51 yaşındaki Hattuç Şeytan ve ona yardım eden 4 kişi, ihbar üzerine yakalanıp gözaltına alındı. Yaşanan bu olay, James Seigel'in aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan ‘Raydan Çıkanlar’ filmini akıllara getirdi.
Eyüp Sultan Mahallesi'nde oturan ve falcılık yaptığı belirtilen dul Hattuç Şeytan, bir süre önce eşini kaybeden Cuma G.'yi evlenme vaadiyle ilişiki kurup, evine çağırdı. İddiaya göre, çiftçilik yapan ve maddi durumu iyi olan Cuma G.'yi sevişmek bahanesiyle çırılçıplak soyan Hattuç Şeytan, evde gizlenen arkadaşlarına fotoğraflarını çektirdi. Şeytan, daha sonra çektirdiği fotoğrafları Cuma G.'ye göstererek şantaj yapıp, evinin tapusunu aldıktan sonra boş senede de imza attırdı. Şantaj çetesi, son olarak bankadaki 4 bin TL'sini de almak istedikleri Cuma G., olayı oğluna anlattı. Oğlunun şikayeti üzerine operasyon başlatan polis, Cuma G. ile buluşmak üzere gelen Hattuç Şeytan ile birlikte şantaj çetesinin lideri 38 yaşındaki İsmet Aslan, 23 yaşındaki Coşkun Keskin, 26 yaşındaki Enver Yanıç ve 27 yaşındaki Mehmet Yanıç'ı yakalayıp gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından Adliye'ye sevk edilen zanlılardan İsmet Aslan, sağlık raporu almak için getirildiği hastanede kendisini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterdi.

RAYDAN ÇIKANLAR

James Seigel'in aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan ‘Raydan Çıkanlar’ filminde, her gün işiyle evi arasında mekik dokuyan reklamcı Charles Schine (Clive Owen) bir gün her sabah düzenli olarak bindiği treni kaçırınca Lucinda Harris (Jennifer Aniston) ile tanışıyor. Lucinda tarafından baştan çıkarılan Charles, çok geçmeden kendilerini bir otel odasında buluyor. Charles ile Lucinda’nın mükemmel gibi görünen ilişkisi, odaya LaRoche (Vincent Cassel) adlı acımasız bir yabancının girmesi ve ikisini silahla tehdit etmesiyle çıkmaza giriyor. Filmin sonunda Lucinda’nın, Charles’ten şantaj yapıp para sızdırmak için tuzağa düşürdüğü anlaşılıyor. (dha)