Recep ile Rıdvan kardeş gibi büyüdüler, biri şehit oldu, diğeri karakol basarken öldürüldü

Recep ile Rıdvan kardeş gibi büyüdüler, biri şehit oldu, diğeri karakol basarken öldürüldü
Recep ile Rıdvan kardeş gibi büyüdüler, biri şehit oldu, diğeri karakol basarken öldürüldü
Aynı köyde doğan, kardeş gibi büyüyen, aynı okula giden Recep ile Rıdvan'dan geriye acı dolu bir öykü kaldı. Recep, askere gitti. Rıdvan, PKK'ya katıldı. Recep, Siirt'te şehit oldu, Rıdvan Tunceli'de karakol bastı ve öldürüldü. İkisi de aynı mezarlıkta toprağa verildi.

Aynı köyde doğan iki akrabaydı Recep ile Rıdvan. Kardeş gibi büyüdüler, Recep, askere gitti. Rıdvan, PKK 'ya katıldı. Recep, Siirt'te şehit oldu, Rıdvan Tunceli'de karakol bastı ve öldürüldü. Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki yola döşenen mayının 19 Ağustos günü uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 8 askerle birlikte şehit olan Erzurumlu Recep Beycur'dan sonra Tunceli'de polisle çatışmada öldürülen ve akrabası olan PKK'lı Rıdvan İpek de Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyündeki mezarlıkta toprağa verildi.

Geçen 4 Eylül günü Tunceli merkez Cumhuriyet Caddesi'ndeki Şehit Nahit Bulut Polis Karakolu'na bir arkadaşı ile birlikte saldıran Rıdvan İpek, bir polisi şehit etmiş çıkan çatışmada öldürülmüştü. Malatya Adli Tıp'tan yakınları tarafından alınan PKK'lı Rıdvan İpek'in cenazesi, 10 Eylül sabah saatlerinde doğum yeri olan Erzurum'un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyüne getirildi. Güvenlik güçlerinin önlem aldığı teröristin cenaze törenine HDP Erzurum Milletvekili Seher Akçınar Bayar da katıldı. İpek, akrabası olan şehit Beycur ile aynı mezarlıkta 50 metre mesafede defnedildi.

KARDEŞ GİBİYDİLER
Şehit Jandarma er Recep Beycur’un 20 Ağustos günü Erzurum Hava Meydan Komutanlığında düzenlenen cenaze töreni sırasında yaptığı konuşma ile Cumhurbaşkanı’na tepki gösterdiği için hakkında soruşturma açılan kuzeni Ömer Bulur, "Ben kardeşi kardeşe kırdırmayın diye bağırmıştım. Haklı çıkmam için birilerinin daha ölmesi mi gerekiyordu? Şehit olan Recep kuzenim, Rıdvan da dayımın oğlu. Recep ile Rıdvan aynı mahallede büyüyüp aynı okula gittiler. Recep ile Rıdvan birbirlerini çok severdi. İstanbul’a uzun yıllar birlikte çalışmaya gittiler. Recep askere giderken Rıdvan PKK’ya katılmış. Artık bu kardeş kavgasına son verilsin" diye konuştu.

Öte yandan Siirt’te PKK’lıların bombalı saldırıda Recep Beycur’un şehit haberini vermeye geldiklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 Eylül günü akrabası Kazım İpek tutuklanmıştı. Kazım İpek’in, PKK’lı Rıdvan İpek’in de amcası olduğu öğrenildi.

Şehit Jandarma er Recep Beycur'un 20 Ağustos günü Erzurum Hava Meydan Komutanlığında düzenlenen cenaze töreni sırasında yaptığı konuşma ile Cumhurbaşkanı'na tepki gösterdiği için hakkında soruşturma açılan kuzeni Ömer Bulur, "Ben kardeşi kardeşe kırdırmayın diye bağırmıştım. Haklı çıkmam için birilerinin daha ölmesi mi gerekiyordu? Şehit olan Recep kuzenim, Rıdvan da dayımın oğlu. Recep ile Rıdvan aynı mahallede büyüyüp aynı okula gittiler. Recep ile Rıdvan birbirlerini çok severdi. İstanbul'a uzun yıllar birlikte çalışmaya gittiler. Recep askere giderken Rıdvan PKK'ya katılmış. Artık bu kardeş kavgasına son verilsin" diye konuştu. Öte yandan Siirt'te PKK'lı teröristlerin bombalı saldırıda Recep Beycur'un şehit haberini vermeye geldiklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 Eylül günü akrabası Kazım İpek tutuklanmıştı. Kazım İpek'in, PKK'lı Rıdvan İpek'in de amcası olduğu öğrenildi.