Recep Tayyip Erdoğan mı İpsiz Recep mi?

Recep Tayyip Erdoğan mı İpsiz Recep mi?
Recep Tayyip Erdoğan mı İpsiz Recep mi?
Rize'de henüz projesi dahi olmayan havalimanı için isim tartışması başladı. Havaalanına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesine karşı çıkan MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz'ın önerisi Milli Mücadele Kahramanı İpsiz Recep'in ismi oldu

 

RİZE - Rize’de havaalanı yapılması yönünde bir süreden bu yana kamuoyu çalışması yürüten Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Grubu rapor hazırladı. Rapora göre Rize’de havalimanının bugünkü şartlarda yapılması halinde yıllık ortalama 850-900 bin yolcu ve günde ortalama 15-20 uçuş kapasitesinin oluşacağı tespit edildi. Raporda Havaş’ın Rize’ye günde 17 otobüs seferi düzenlediği ve özel araçları ile birlikte Trabzon Havalimanı’nı kullanan günlük yolcu sayısının ortalama 2 bin 500 olduğu belirtildi. Havaalanı ile ilgili henüz resmi bir adım atılmazken isim tartışması başladı.

'RECEP TAYYİP ERDOĞAN '


Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Grub Başkanı Metin Topçu, Rize Havaalanı’nın yapılması halinde projenin Türkiye ’ni 53’üncü havaalanını olacağını belirterek Rize’nin plaka numarası olacak havaalanına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adının verilmesinin kamuoyunda daha öne çıktığını söyledi. Topçu, "Havalimanın ismini halkımız yüreğine yazmıştır. O isim; ’Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı’dır" dedi.

HAYIR İPSİZ RECEP HAVAALANI OLSUN
MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz ise, yapılması düşünülen Rize Havaalanı’na manevi hatırasını üst düzeye taşıyacak şekilde vatanı kurtaran Kuvayi Milliye Kahramanı, İstiklal Savaşı Gazisi, Rize’nin İstiklal Madalyalı evladı İpsiz Recep’ten başka birinin isminin verilemeyeceğini söyledi. Kazmaz, şöyle konuştu: "Diğer yandan dünyanın uygar ve gelişmiş, demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkesinde hayatta olan, politikaları tartışmalı, toplumun tamamına hitap etmeyen, halkının yarısından çok fazlası ile en hafif tabiri ile sorunlu siyasetçinin isminin bir havaalanına verilebilmesi de düşünülemez. Bu bakımdan Rize Havaalanına İpsiz Recep adının verilmesi şehit ve gazilerimize en büyük borcumuz olduğu tartışılmazdır."  (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116061511606152

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İhtiyaç mı var? - tekinlaw

  Rize ile Trabzon arası kaç kilometre ki Rize'ye havalimanı yapılması planlanıyor? Bu mantıktaki hükümet bir gün Sabiha Gökçen ile Esenboğa arasında başka havalimanı olmadığını da farkeder ve Kocaeli Sakarya Düzce ve Bolu illerine de birer havalimanı yapmaya kalkar. Hatta bununla da yetinmez. 81 vilayetin tamamına birer havalimanı kampanyası bile düşünülebilinir. İlgililere hatırlatayım. Konya yüzölçümü olarak büyük bir ilimizdir. En az 3 -4 havalimanı gerekebilir. Bence O para ile yöre insanlarına ekmek kapısı olacak başka projeler üretilmelidir. Mesela Rize'ye 1000 kişinin istihdam edilebileceği bir fabrika fena mı olur? Ama bizim yatırım politikamız üretim değil inşaat üzerine kurulu. O zaman kimlerin kazandığını da herkes biliyor.

  ... - alp dundar

  yarın o isimler birer birer söküldüğünde halk sahiplenecek mi sanıyorsunuz?