Redhack canlı yayında: Kağıt toplayıcıyı göstericiler atmadı

Redhack canlı yayında: Kağıt toplayıcıyı göstericiler atmadı
Redhack canlı yayında: Kağıt toplayıcıyı göstericiler atmadı
Redhack adına açıklamalar yapan bir sözcü dün akşam Halk TV canlı yayınında Adana'da "göstericilerin köprüden attığı" açıklanan kağıt toplayıcısının yaşamını yitiren polis Mustafa Sarı ile birlikte düştüğünü iddia etti.

Radikal.com.tr - Redhack adına skype yoluyla dün gece Halk TV’ye bağlanan bir sözcü, Gezi Parkı ile değişen ülke gündemini değerlendirdi. Açıklamalarda İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın Adana’da göstericiler tarafından köprüden atılarak öldüğü duyurulan kağıt toplayıcısı çocuğun atılmadığı, aynı köprüden düşerek yaşamını yitiren polis Mustafa Sarı ile birlikte düştüğü iddia edildi. Redhack sözcüsü bir saatten uzun süren yayın boyunca Gezi Parkı'ndan Reyhanlı'ya, kadın sorunundan Ergenekon davasına kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu. Program, Youtube gibi paylaşım sitelerinde de büyük ilgi gördü.

 

  http://www.radikal.com.tr/113677811367788

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dinleyin, okuyun, görün ve düşünün - Dedemkorkut

  Yorumumu beğenmeyen 156 kişiye ve beğenen 14 kişiye teşekkür ediyorum. Gene de 156 kişiye bir şeyi hatırlatmak isterim. Beyin denen ve kafatasımızın içinde bulunan kütle düşünmeye yarar. Ve düşünmek, önemli bir iştir. Düşünürsek, her duyduğumuzun doğru olmayabileceğini kavrama şansı yakalayabiliriz. Bu, düşünen insanların en büyük avantajıdır. Kişiyi, bir ideolojiye saplanıp kalmaktan ve hayata tek pencereden bakmaktan kurtarır.

  Hala Anlamadınız - Aldebraan

  Siz ana akım medya olarak hala olan bitenin farkında değilsiniz. RedHack şimdiye kadar sizin yapamadığınızı yaptı ve 2 saatlik konuşmasında Türkiye'nin yakın tarihini anlattı ve belleğini tazeledi. 31 Mayıs öncesinde kaldığınız için o lafların içinden cımbızla iki kelime çektiniz. Bir haftadır radikali açmıyodum. Bugün açtım ve pişman oldum.

  Ne içtin Sen ? - Kayzer1420

  ''Stüdyoda idi'' diyen arkadaş! Sence AKP'ye karşı bunca karşıt haber yapan,eylemlerde halkın yanında olan bunlardan dolayı etrafında onca sivil polis gezen bir tv kanalında stüdyoda olması kadar dünya da kaçtane buna benzer saçma bir iddia olabilir,ayık mısın yoksa sarhoş musun sen ?

  Redhack - Dedemkorkut

  Redhack adına konuşan şahsı bir süre dinledim. O kadar çok şeye değindi ki, bunları aklında tutup, farklı bilgilerle karşılaştırabilene aşkolsun. Zira bir insanın bu kadar çok olayı detayı ile birlikte hafızasında tutması, redhack'çiye, "arkadaş, bu doğru ama şu yanlış" demesi mümkün değil. Bildik, klasik popüler bir söylem. Adana'da kağıt toplayan çocuk komiserle birlikte ölmüş. Gelen bilgi öyleymiş. Redhack'çi, "Sürekli üç çocuk yapmaktan sözedenler kağıt toplayıcı çocuğun ölümünü niye ciddiye alsınlar ki?" diyor. Yanlış bir akıl yürütme! Çok çocuk isteyen, ölen her çocuğu ciddiye alır. Hiç hata yapmadık diyemeyeceğini ama meydana gelen tahribatı direnişçilere yüklemenin yanlış olduğunu söylüyor. Asıl araçları yakanların Üsküdar'da, hangi teşkilat tarafından örgütlendiğini çok net bildiğini, ellerinde görsellerin olduğunu iddia ediyor ve "delillendirmemiz an meselesi" diyor. Muhtemelen Gezi eylemini Ak Parti provake etti demeye getiriyor. Doğrusu ben inanmadım.

  yakanladık mı ne - gul.çın

  yanlış istihbarat, aslında konuşan spikerdi, çok yakından bakınca dudağı kımıldıyor..

  Kızmışlar - Banasökmez

  Belliki biri yorumuma çok kızmış an itibariyle!!! 170 kere dönmüşsün ama zamanına yazık kardeş, boşver, mesajın alınıştır.

  orantısız farkındalık ve zeka - gul.çın

  BM teröre destek verenler listesinin 4 numarasına destek veren bir başbakan, demokrasi içi eylem yapanların terörist-vandal olduğu bir ülkedeyiz.. bir ATATÜRK daha beklememeliyiz, mirası o kadar sağlam ki..