Redhack, Diyanet'i hackledi

Redhack, Diyanet'i hackledi
Redhack, Diyanet'i hackledi
Kızıl Hacker grubu RedHack Sivas katliamının 20. yıldönümü nedeniyle Diyanet'i hackledi.
Haber: TEVFİK ŞAHİN / Arşivi

Dün Sivas olaylarının yıldönümü nedeniyle bir eylem düzenleyeceklerini açıklayan hacker grubu Redhack, gece saatlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesini hackledi.

RedHack eylemin gerekçesini twitter sayfasından “Bu eylem, 5 yıldızlı otellerde iftar yapıp 3 yıldızlı otellerde insan yakanlara cevaptir! Muslumanlari AKP tetikcisi Diyanet temsil edemez!” şeklinde duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın veri bankasının giriş şifrelerindeki açığı da yaynlayan Redhack, takipçilerinin veri bankasında oynamalar yapmasının yolunu açtı. 

RedHack’in verdiği kullanıcı adı ve şifreyle sisteme girenler, Yaz Kuran Kursları listesine “3 kulfü bir elham redhack'e selam”, “Biz insan yakmasını çok iyi biliriz- AKP”, “Direndiyanet”, 'unutMADIMAKlımda" “Diyanet kusura bakma ayakkabıyla girdim” “Ethem Sarısülük ölümsüzdür” gibi başlıklar eklediler.

Redhack’in eylemin ardından açtığı #REDHACKHALKINDIR başlığı ise kısa sürede en çok bahsedilenler listesinde birinci sıraya yerleşti.


  http://www.radikal.com.tr/1140180114018011

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  “Diyanet kusura bakma ayakkabıyla girdim.” Bu, ilgi çekici. Gezi'yi milat alırsak, bu milattan önce (M.Ö.), normalde argüman "şu Müslümanların hassasiyetlerinden gına geldi, onların kutsallarının dokunulmaz olmadığını gösterelim..." şeklinde kuruluyordu, Radikal yorumcuları ile tartıştığımız kadarıyla. Milattan sonra (M.S.) ise argüman değişti. Karşı taraf "Camiye ayakkabı ile girdiniz, camide içki içtiniz" vs. diyor; diğer taraf savunmaya geçiyor: "Yok, yapmadık..." Halbuki normalde bunun bir savunma formunda olmaması gerekiyordu: "Tut ki girdik kardeşim, siz kendinizi ne zannediyorsunuz?" Türkiye'de argümanlar konjonktüre göre değişiyor ve bu konjonktürler çok kısa periyotlara bağlı. Redhack, sağolsun, milattan önceki argümana ironik bir geri dönüş yapmış burada: “Diyanet kusura bakma ayakkabıyla girdim.”

  yaban10 a cevap - periferi

  umarım yeğeniniz de beynini yıkamazsanız ilerde redhack üyelerinden biri olup diyaneti hackler. biz onu da alkışlarız. ayrıca böyle bir akrabaya rağmen gerçeği gördüğü içinde takdir ederiz. :)

  anlayana - periferi

  işten konuyu en iyi özetleyen söz sırf bu söz için önünüzde saygıyla eğiliyorum redhack. " bu eylemimiz 5 yıldızlı otellerde iftar yapıp 3 yıldızlı otellerde insan yakanlara cevabımızdır." laik bir devlette sadece islamın tek bir mezhebini kabul eden, diğer dinleri ve dinsizleri adam yerine bile koymayan bir makam olmamalı.

  yazıklar olsun - bft

  bir de geziye destek olacaklar. bu ise gezi zihniyeti, neydi değişen? bu kızıl kafalarda din kini nasıl bir kindir...

  Halkın yararına büyük işler. - yaban10

  Halkın faydasına büyük işler yaptığını sanan bir redhackımız var. Hayırlı uğurlu olsun. Beş yaşında yeğenim, beşinci levelde, bilgisayar oyunu oynuyor. Sanırım o da hacker olduğunu sanıyordur. Tıpkı redhack gibi.

  DEVAM - FAPA56

  Durmak yok REDHACK lemeye devam

  :)çok iyi olmuş - Zere.

  REDHACK bizi devrime götür...