Redhack Egemen Bağış'ın maillerini hackledi

Redhack Egemen Bağış'ın maillerini hackledi
Redhack Egemen Bağış'ın maillerini hackledi
Redhack, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve eşi Beyhan Yıldırım'a ait olduğunu belirttiği bazı mailleri yayınladı.

Radikal.com.tr - Hacker grubu Redhack Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın maillerini hackledi.

RedHack Egemen Bağış ve Eşi Reyhan Bağış’a ait yazışmaları yayınladı. Bağış ailesinin özel hayatı ile ilgili bölümlerini çıkarıp yayımladığı belgeleri Aşık Mahzuni Şerif’in bir türküsü eşliğinde kamuoyu ile paylaşan grup, yayınladığı belgelere şu notu düştü:

Elimize "bavulla" geçen, Başmüzakereci ve AKP Milletvekili Egemen Bağış ve Eşi Reyhan Bağış'ın e-mailleri.. Alkol içmeyen, "tinerci" olmayan, ODTU'de okumayan, Ahlakla yetiştirilecek "dindar" nesil'in Milletvekili ve Bakanları da bunlar oluyoruz sanırız..
Yorumsuz..

Edit: Bazı "özel içerikli" ve "bizi alakadar etmeyen" konuları yayınlamıyoruz. Aşağıda çeşitli zamanlarda kendileri tarafından yazılan, istemlerin, kredi kartı ekstrelerinin de olduğu mailler var ve bu maillerden bizde daha çok var ayıkladıkça buraya atacağız.. Burayı takip edin..

BAĞIŞ’TAN AYETLİ CEVAP
Özel maillerinin ifşa edilmesinin ardından Egemen Bağış twitter hesabından bir ayet paylaştı. Bağış’ın “Şu halde sen sabret. Gerçekten Allah'ın va'di haktır. Günahın için mağfiret dile; akşam ve sabah Rabbini hamd ile tesbih et. Mümin, 55” tweetine Redhack’in cevabı ise “Bu sabaha karsi yayinladigimiz ilk kisim belgelere "ayet" ile cevap veren Egemen'den "atasozu ile yanit" beklerdik :)” oldu.


  http://www.radikal.com.tr/113502211350223

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cevaba cevap: - debergerac

  redhack'in cevaba cevabı da "@EgemenBagis Simdiden af dilemeye baslaman takdirimizi kazandi ;)" olmuş. https://twitter.com/EgemenBagis/status/338470121561530368

  Normal şartlarda ne olurdu? - xterso

  Eğer ahlak terazisi çamura batmamış bir iktidara sahip olsaydık, Egemen Bağış beyimizin şu an utancından yerin dibine girmiş olması, kamuoyundan özür dilemesi, zeytinyağı gibi yüzeye çıkmaya çalışmadan ve yüzsüzlük yapmadan istifa etmesi gerekirdi. Hele ki o atasözleri, aman aman aman... Merak edenler google dan arasınlar Egemen Bağış'ın emailleri diye, şak diye bulurlar. Ben bu adamın maillerini görünce, içki içip kafam kıyak dolaştığıma da, ateist olduğuma da, onların nezdinde ahlaksız olduğuma da, ODTÜ lü olmasam da ODTÜ yü sevdiğime de çok ama çok memnun oldum. Maazallah, ya bir de onların dediği gibi ahlaklı olsaydım ne halt ederdim şimdi? :))

  Peki bu belgelerin içeriğinde neler varmış??? - hapshe

  Bu haberi daha ne kadar yumuşatabilirdiniz acaba? Evet Egemen Bağış ve eşinin mailleri hacklenmiş, peki bu maillerde ne yazıyormuş, keşke biraz da bunlardan bahsetseydiniz. Maillerdeki terfi ricalarından (!), kibar tehtidlerden, kanser hastaları ya da suçsuz binlerce insan içerde yatarken; kimlerin davalarında şikayetçi olanların şikayetlerini nasıl geri almaları gerektiğinden, küfürlerden... Bence biraz daha vicdanlı olup, ilkeli habercilik yapmak gerekli.