Redhack Emniyet'in sitesini hacklediğini iddia etti

Redhack Emniyet'in sitesini hacklediğini iddia etti
Redhack Emniyet'in sitesini hacklediğini iddia etti
Hacker grubu Redhack, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sitesini hacklediğini iddia etti.

Radikal.com.tr - Gezi olaylarının ardından Eylül’de yeniden eyleme geçeceklerini açıklayan hacker grubu Redhack, Emniyet genel Müdürlüğü’nün internet sitesi egm.gov.tr’yi hacklediğini iddia etti.

Eylemlerini twitter’dan duyuran Redhack, “Çek fişi çek, topla topla topla :) http://www.egm.gov.tr” “5 kişiyi öldürüp, 12 insanın gözünü çıkartıp 8bin insanı yaralayıp sonra rahat edebileceğini mi sanıyorsun? Çek fişi: http://egm.gov.tr” şeklinde twitler attı.

Aynı anda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesine erişim durdu.

TÜRKİYE'YE GİRİŞ ÇIKIŞLAR DURDURULDU

Emniyet Genel Müdürlüğü ' nün Pol-Net sisteminin arıza yapması nedeniyle pasaport işlemleri yapılamadığı için tüm sınır kapılarından saat 13.00 itibaren ülkeye giriş ve çıkış yapılamıyor.

Kapıkule sınır kapısında arıza nedeniyle 3 kilometre küçük araç 4 kilometre de tır kuyruğu oluştu.

EMNİYET: "VERİ MERKEZİNİ TAŞIDIK"

Yaşanan sorunla ilgili açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, veri merkezinin taşınmasından dolayı Emniyet'in sitesinin kontrollü olarak devre dışı bırakıldığını açıkladı.

Emniyet'in twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

-EGM Resmi Sitesi, Veri Merkezinin taşınmasından dolayı kontrollü olarak devre dışı bırakılmıştır.

-Sınır işlemleri merkezden bağımsız yerel sunucular üzerinden yürütülmeye devam etmektedir.

BAKAN YAZICI'DAN AÇIKLAMA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da sınırda yaşanan sıkıntılarla ilgili twitter üzerinden paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

- Başta Kapıkule Gümrük Kapısı olmak üzere bazı kapılarda yaşanan Pol-net'teki arıza giderilmiş, işlemler yeniden başlatılmıştır.


  http://www.radikal.com.tr/114944111494417

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok artik - fromman

  Onceliler Redhack'e kendi adima tesekkur ediyorum. Ancak oteki yorumcuya seslenmek istiyorum, kac yasinda oldugunuzu bilmiyorum ancak her orak cekic figurunu sovyeterle iliskilendirerek o figuru kullananlari ajanlikla suclamak cok eski ve artik islemeyen bir strateji. Yahudiler ve faiz lobisi moda, onu deneyin. Orak ve cekic figuru komunizmin simgesidir. Redhack de komunisttir, bircok komunist ulke ve orgut gibi bayraklarinda ya da amblemlerinde bu simgeyi kullanirlar. Yildiz da cok kullanilir, onu gorunce de baska sey zannedersiniz diye soyluyorum, nacizane. Son olarak da gezi'deki kalabaligi gorup de korkanlari anliyorum, icinizi en cok rahatlatan aciklama da "dis mihraklar" ve benzerleri. Ama korkarim o insanlar, o kalabalik gercekti. Korkarim o insanlar haklarini talep ettiler, hem de yasal (olmasi gereken) yollardan. Bir itiraziniz varsa her onurlu ve medeni insan gibi fikirlerinizle konusun, olmadik suclamalarla camur atmayin.

  Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. - nozsel

  Öğretmek bana düşmüş. "ne kadar acı?" Orak-çekiç sembolünden dolayı RedHack'e Rus demek, geleceği tahmin etmek için gökyüzüne bakan astrologa Türkiyeli (bayrağımızda ay-yıldız var ya) demekten farksızdır. Ben de sınırlı bilgimle söylüyorum, eksiğim varsa lütfen başka arkadaşlar düzeltsin. Orak-çekiç komünist bir semboldür; orak köylü sınıfını, çekiç de işçi sınıfını temsil eder. Sovyetler Birliği bu sembolü bayrağında kullandı diye, bu sembol Sovyet olmadı. Her şey bir yana, isterlerse logolarına Rus bayrağı da koyarlar. Duruşlarını bildikten sonra, sembolleri anca kafa karıştırmaya çalışanların, kafalarını karıştırır.

  Likipa yorumcusuna ; Sovyetlerin bayragi degil Emekcilerin,ezilenlerin Bayragidir. - ahmedd23

  Orak-cekicli Bayrak yillardir halk kitlelerine yanlis tanitiliyor, O bayrak sanki sadece komunistlerin-Sosyalistlerin bayragiymis gibi yanlis bir algi olusturuldu. Halbuki toplumun en ezilen kesimlerini temsil eden bir simgedir,ORAK koyluleri, CEKICTE iscileri temsil eder.Yani bizzat isciler,koyluler ve diger ezilen halk kesimlerinin elinde olmasi gereken bir bayraktir.

  likipa - Terrarosa

  ne acıklı sovyetler ne zaman yıkıldı ? o bayrak neyi simgeliyor azıcık okyun yaw çok eğlendim.

  Sovyetler Birliği bayrağı derken!! - asteks

  Arkada Sovyetler Birliği bayrağı var diyen arkadaş, biraz genel kültürünü geliştirmen gerekiyor. Orak çekiç, çiftçinin ve proleteryanın simgesidir. Yani kapitalist sistem altında ezilen sınıfların simgesi... O yüzden başkalarına acıyacağına, kendi cahilliğine acı bence. Filler tepişiyor, siz eziliyorsunuz ama hala Sovyetler derdindesiniz...

  no problema - ronahihezar

  hak yiyen hack yer demişlerdi.

  geziciler geziciler sovyet mi? - likapa

  gezide ruslar mı öldürülmüştü, bunların bayrağında sovyetler birliğinin bayrağı var.geziciler sovyet mi yoksa!! buralarda aylardır geziyi yere göğe sığdıramayanlar sovyetler birliği bayrağı altında mı bu savunmaları yapıyordu? ne kadar acı?