Redhack hackledi: YÖK'ün sırları açığa çıktı!

Redhack hackledi: YÖK'ün sırları açığa çıktı!
Redhack hackledi: YÖK'ün sırları açığa çıktı!
RedHack gece yarısı YÖK'ün web sitesine saldırdı. Hacker grubu aralarında gizli ibaresi bulunan binlerce dökümanı ele geçirdi. Redhack bu belgeleri yayınlamaya başladı.

Hacker grubu RedHack YÖK'ün web sitesine saldırdı.  YÖK'ün Elektronik Paylaşım Sistemi ebys.yok.gov.tr'i hackleyen grup aralarında gizli ibaresi bulunan binlerce dokümanı ele geçirdiklerini ve içlerinde YÖK'e yapılan ihbarlar dahil birçok dosyanın yer aldığını iddia etti.

RedHack, yılbaşı gecesi YÖK'ün resmi sitesine bağlı internet eğitim sayfası olan ide.yok.gov.tr'ye saldırı düzenlemiş ve kendi afişlerini yayınlamıştı.

RedHack'in YÖK'e saldırısı kısa sürede Türkiye 'de trend topic oldu.


YAYIMLANAN BELGELER

Redhack'in yayımladığı belgelerden bazıları şöyle: Çeşitli üniversitelerdeki yolsuzluklarla ilgili soruşturmalar, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin konut ve iş merkezi yapılmak üzere satışa çıkarılması, Uludağ Üniversitesi'nin Garanti Bankası'nın yaptığı ödemeleri kullanımı ve İstanbul Üniversitesi'nde muhasebe kayıtlarına geçirilmeyen 1.537.719.46 lira ile ilgili soruşturma.

ebys.yok.gov.tr sayfasına giren RedHAck, "Başta ODTÜ olmak üzere tüm üniversiteler AKP 'nin saldırılarına direnmeye devam edecek" yazısının altında 17 yıl önce polis tarafından öldürülen gazeteci Metin Göktepe'nin ve maden işçilerinin fotoğraflarını paylaştı.

RedHack, gönderdiği tweetle bugünkü hackini Metin Göktepe ve dün maden kazasında hayatını kaybeden sekiz işçiye ithaf ettiğini belirtti.
ebys.yok.gov.tr sitesine şu anda erişilemiyor.