Redhack İstanbul İl Özel İdaresi'ni hackledi

Redhack İstanbul İl Özel İdaresi'ni hackledi
Redhack İstanbul İl Özel İdaresi'ni hackledi
Redhack, İstanbul İl Özel İdaresi'nin internet sitesini hackleyerek pek çok kamu kurumunun devlete olan borcunu sildi.
Haber: TEVFİK ŞAHİN / Arşivi

Hacker grubu Redhack, bu sabah saatlerinde twitter’dan yeni bir eylemin duyurusunu yaptı. İstanbul İl Özel İdaresi’nin resmi internet sitesin hackleyen grup, pek çok kamu kurumunun devlete olan elektrik, internet, su, doğalgaz ve telefon borçlarını sildiğini iddia etti.

Sitenin yönetim şifresini twitter hesabından da yayınlayan Redhack, takipçilerini de istedikleri kurumun borçlarına müdahale etmeye çağırdı.

Borç silmenin yanı sıra Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert gibi isimler için de sahte kamu kurumları açıldı. Bir kullanıcının Hatay'daki eylemler sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömer adına açtığı ‘Abdullah Cömert İlköğretim Okulu’nun listedeki görüntüsü de grup ratafından paylaşıldı.

Redhack’in eyleminin ardından İstanbul İl Özel İdaresi’nin sitesi erişime kapatıldı. Ancak Redhack twitter’dan “Bircok sistemde kimse bilmeden neleri sildik, neleri ekledik.. Korkarim kimse bilmeyecek, bilemeyecek” açıklaması yaptı.

Melih Gökçek ve Redhack arasında hashtag savaşı

İL ÖZEL İDARESİ'NDEN AÇIKLAMA:
İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, siber saldırı ile ilgili "yarım saat süren yoğun bir saldırı oldu. Ancak faturaların silinmesi söz konusu değil. Bir-iki okul adını değiştirmişler. Biz tedbirliydik. Arkadaşlarımız gerekli önlemleri aldılar." dedi. 

Abdullah Cömert'in otopsi raporu yayınlandı

Ethem Sarısülük'ün ölümüne tanık olan kişi tutuklandı