Redhack İstanbul İl Özel İdaresi'ni hackledi

Redhack İstanbul İl Özel İdaresi'ni hackledi
Redhack İstanbul İl Özel İdaresi'ni hackledi
Redhack, İstanbul İl Özel İdaresi'nin internet sitesini hackleyerek pek çok kamu kurumunun devlete olan borcunu sildi.
Haber: TEVFİK ŞAHİN / Arşivi

Hacker grubu Redhack, bu sabah saatlerinde twitter’dan yeni bir eylemin duyurusunu yaptı. İstanbul İl Özel İdaresi’nin resmi internet sitesin hackleyen grup, pek çok kamu kurumunun devlete olan elektrik, internet, su, doğalgaz ve telefon borçlarını sildiğini iddia etti.

Sitenin yönetim şifresini twitter hesabından da yayınlayan Redhack, takipçilerini de istedikleri kurumun borçlarına müdahale etmeye çağırdı.

Borç silmenin yanı sıra Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert gibi isimler için de sahte kamu kurumları açıldı. Bir kullanıcının Hatay'daki eylemler sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömer adına açtığı ‘Abdullah Cömert İlköğretim Okulu’nun listedeki görüntüsü de grup ratafından paylaşıldı.

Redhack’in eyleminin ardından İstanbul İl Özel İdaresi’nin sitesi erişime kapatıldı. Ancak Redhack twitter’dan “Bircok sistemde kimse bilmeden neleri sildik, neleri ekledik.. Korkarim kimse bilmeyecek, bilemeyecek” açıklaması yaptı.

Melih Gökçek ve Redhack arasında hashtag savaşı

İL ÖZEL İDARESİ'NDEN AÇIKLAMA:
İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, siber saldırı ile ilgili "yarım saat süren yoğun bir saldırı oldu. Ancak faturaların silinmesi söz konusu değil. Bir-iki okul adını değiştirmişler. Biz tedbirliydik. Arkadaşlarımız gerekli önlemleri aldılar." dedi. 

Abdullah Cömert'in otopsi raporu yayınlandı

Ethem Sarısülük'ün ölümüne tanık olan kişi tutuklandı

 


  http://www.radikal.com.tr/1139486113948612

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  redhack - 9950018

  ülkeyi redhack'ın yönettiğini hayal ettim de ne güzel :) iyiki varsınız...

  ... - herb

  "Fisi cektik" diyorlar asil fisi ceken Redhack!

  nami diger ulvi - Mert_Mert

  borc odeme degil borc ekleme servisine girerek kurumlara borclandiran ulvi :)

  Devleti Devlete Karşı Koruyan Şaşkın REDHACK - yaban10

  Görmemişin bi redhack ı olmuş tutmuş onu Robin Hood zannedip göklere çıkarmış. İyi de kardeşim devletin kurumlarının birbirine olan borçlarıyla ne işin var? Halk ne güne duruyor? Madem başımıza redhack kesildin böyle hikayelerle mi oyalayacan bizi? Attırıverin ordan bi oyun havası da yalan haberlere iki göbecik atalım abe.

  Redhack ve Anonymous dan çok önemli rica - gazetey

  Sevgili Redhack ve Anonymous' lu arkadaşlar yaptıklarınızı büyük takdir ve şükranla izliyoruz. Sizden ricam saat 19.00 da sandıklar kapandıktan sonra 21.30 da % 80-85 oy sayımı ile genel seçimleri açıklayan Türk seçim sistemini çok sıkı takibe almanız. Bir kişinin hasstaneye gelip kayıt olup mıuayene olması bile en az 3 saati bulan ülkemde bunun doğal olmadığı herkesce malum. Son seçimlerde bazı sahtekarlıkların yapıldığı ayan beyan açıkken CHP önce işin üstüne gider gibi oldu sonra takibi braktı (sanırım o dönemde Baykal'a malum nedenler ile santaj yaptılar diye düşünmekten kendimi alamıyorum). Önümüzde seçimlerde ve mümkünse geçmiş seçimleri çok sıkı kontrol etmeniz ve büyük bir azınlığın düşündüğü bilgisayar sistemine dayalı seçim yolsuzluğunun olup olmadığını açık deliller ile ortaya dökmeniz. Şimdiden elinize sağlık diyorum.

  RH - ezgicimen

  Hazır eliniz değmişken benim kredi kartı borcumu da silebilir misiniz?

  önlem - kullaniciadlikisi

  önleminizi aldınız? ne yaptınız yine fişi mi çektiniz?