RedHack rica etti solcuolsun.com kapandı

RedHack rica etti solcuolsun.com kapandı
RedHack rica etti solcuolsun.com kapandı
Sol görüşlü kişilerin birbirleri ile arkadaşlık etmeleri amacıyla kurulan solcuolsun.com'un ömrü kısa oldu.

Sol görüşlü gençlere yönelik kurulan ancak en çok da bu kesim tarafından çeşitli sosyal medya platformlarında eleştirilen site 'RedHack'in ricası ile' kapandı.

Özellikle dün akşam twitter ve facebook’ta eleştiri yağmuruna tutulan siteye ‘ricada’ bulunan sol görüşlü hacker grubu RedHack, site kapandıktan sonra bir tivit atarak devreye girdiklerini açıkladı.

RedHack “Dostlar ,yoldaşlar http://solcuolsun.com sitesi ricamızı kırmayıp siteyi hizmet dışı bıraktı...Lütfen aynı hassasiyeti gösterelim” derken kapanan sitenin giriş sayfasında da “RedHack rica etti bizde kapadik... nokta...” mesajı yayınlandı.


  http://www.radikal.com.tr/115397211539727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devrimci ahlak?? - Aliye8

  Solcuolsun websitesinin ?Redhack rica ettiyse kapatiriz? yonunde saygili davranisini takdir ediyorum. Ama boyle bir sitenin varligina yonelik elestirilere katilmiyorum. Insanlarin calisma kosullarini, gunluk hayatlarinin ne kadarini bilgisayar basinda, ne kadarini diger insanlarla paylasim icinde gecirdikleri gozonune alindiginda internette tanismak cok aykiri bir durum degil. Sevmeyi en iyi tertemiz yurekler, paylasimci gonuller bilir. Genclere ya da her yastan insana birbirleriyle tanisma olanagi taniyan ortam web sayfasi da olabilir. ?devrimci ahlak ve kisilik gerektirir? gibi buyuk cumleler kuran arkadaslar: bu niye ahlaksizlik olsun?? ?Solcuların izdivaç a değil örgütlenmeye ve politik çalışmalara ihtiyacı var.? diyen kardes niye Erdogan 3 cocuk istiyor herkesten. Niye Israil?de bazi ailelere sadece cocuk yapmalari karsiliginda maas odeniyor? Solcular da cogalmali, ideolojilerini gelecek nesillere, minik yureklere de aktarabilmeli. Onlara sadece cezaevlerini, daglari ya da mezarliklari degil anne baba olmayi, kendileri gibi atesli nesiller yetistirmeyi de layik gormek, bunun olanaklarini saglamak gerekir. Ha bu tur siteler istismar edilemez mi, kotu yonlerde kullanilamaz mi, kullanilir. Bu yolla fisleme bile yapilir.. Orasi baska konu..

  Rica - İndocolir

  Zımbırtı diye nitelendirdiğin RedHack rica ederek kapatılmasını istemiş.Bir insandan bir şeyi rica etmeyi zorbalık olarak algılıyorsanız eğer "rica ederim" tekrar düşünün.Size göre olması gereken tehditlerle,küfürlerle kapatılmasını sağlamak sanırım.

  işte budur. - tevahi

  devrimci ahlak ve kişilik bunu gerektirir. bu tutum her iki taraf içinde gecerlidir. tebrikler. solcuların izdivaç a değil örgütlenmeye ve politik çalışmalara ihtiyacı var.

  Rica eden zorba - reenkarnekaravan

  Muhalif olmak için muhalif olmaya gerek yok. RedHack sitenin kapatılması için ricada bulunmuş, site yöneticileri de Radhack'i haklı bulmuş siteyi kapatmış. Üzerine üstlük Redhack söylediyse bir bildiği vardır bu da bize yeter tadında "Nokta" diye sözlerini bitirmişler ve Redhack'te bunlara karşılık teşekkür etmiş. Bunu zorbalık olarak değerlendiren arkadaşların TDK'dan zorba sözcüğünün tanımına bakmaları gerekecek. Eğer Redhack bir emrivaki yapmak isteseydi gider siteyi hacklerdi. Nokta.

  - - interstellar5555

  Bu ne ya? TİB bitti BTK bitti, şimdi de redhack mi başladı site kapatmaya?

  İYİ İŞ YAPMIŞLAR.. - Düzgün Baba

  Solculara uymaz böyle arkadaşlık siteleri..Solcularda " yoldaşlık " kavramı vardır. Bu da ancak eylem alanlarında ortaya çıkar. Eline sağlık REDHACK..

  ... - Kharon

  Şimdi redhack denen bu zımbırtılar zorbalık yapmış olmuyormu? Hayır site sağcı sitesi olsa ve ülkü ocakları bu siteyi kapattırsa her türlü fanteziyi düşünürdükte ondan soruyorum.