Redhack'e 'sanal terör örgütü' fezlekesi

Redhack'e 'sanal terör örgütü' fezlekesi
Redhack'e 'sanal terör örgütü' fezlekesi
Emniyet, Gezi Parkı olaylarında twitter'da öne çıkan Redhack için savcılığına grup üyelerinin IP ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı fezleke gönderdiği iddia edildi.

Emniyet ve istihbarat birimleri, Gezi Parkı eylemlerinde öne çıkan hacker grubu Redhack'in sosyal medya başta olmak üzere bütün internet faaliyetlerini mercek altına aldı.

Sabah gazetesinden Abdurrahman Şimşek’in haberine göre emniyet ve istihbarat birimleri Redhack'in Gezi Parkı sürecindeki rolü üzerine kapsamlı bir çalışma yaptı. Konuyla ilgili hazırlanan fezleke, Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. Madde ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne gönderildi.

Ergenekon savcısı Muammer Akkaş'ın yürüteceği soruşturmada, polisin IP adreslerini ve kimliklerini tespit ettiği Redhack üyeleri hakkında "sanal terör"den işlem yapılacağı öne sürüldü.
EYLEME ÇAĞRI SUÇA TEŞVİK
Fezlekede grup üyelerinin Gezi Parkı olayları sırasında Twitter'da 'RedHack @ TheRedHack' kullanıcı adıyla halkı eyleme çağırıp, suç işlemeye teşvik edici paylaşımlarda bulunulduğu öne sürüldü.

Konu ile ilgili olarak herhangi bir yazışma ve sistem kullanmadan 23 Haziran'da sitede yaptırılan incelemede Redhack tarafından farklı iki tarihte atılan şu tweetlere dikkat çekildi.

14 Haziran: " Bugün 14:00'dan sonra ülkenin her yerinde bütün meydanlarda", "Biz işlere yoğunlaşırken siz de bugünün eylemleri duyuruları açıklamaları acil istekleri", "Direniş haberi tagına yazın lütfen", "Direniş büyüyerek devam ediyor", "Direniş haberlerini buluşma noktalarını acil çağrıları", "Direniş haberi tagına yazalım takip edelim."

15 Haziran: "Eşit adil sömürüsüz sınıfsız bir dünya için kardeşlik için özgürlük için ve hürriyet için kalbimizle yürüyoruz. Yiğitseler durdursunlar bizi", "Kendi mitinglerinde bedava otobüs bedava yağmurluk - kılavuzluk bedava yemek verenler. Bize gelince toma, gaz, jop diyorlar susacak mısınız?" ve "Gazi, Sarıgazi, Okmeydanı, Nurtepe, Çağlayan, 1 Mayıs, Gülsuyu. Sizi bekliyor eviniz. Kardeşiniz. Anneniz."


  http://www.radikal.com.tr/1140339114033910

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - pierre woodman

  RedHack kolpa bir hacker grubudur. Dövletimizin web sitelerine en hassas olduğumuz zamanlar olan namaz vakitlerinde saldırmaktadır. Başka zaman saldırsalar hoca efendimizin konuşmalarını winamp playliste atmış, shuffle yapmış, dini bütün bilgi işlemcilerimiz onları şappadanak yakalar.

  Faşizmin anatomisi.. - hyperiq

  "Düşüncenin üstesinden gelemeyen, düşünenin üstesinden gelmeye çalışır."

  doğru - acipayamli2

  Son 1 haftada yaptıkları asparagas tweetleri yazıyorum. -Fenerin uefa protestosunda biri çıkıp "Tayyipin kuluyuz diyerek xxx'yi bıçaklamış. -Gezi Olaylarında 60 kişi öldü. -RedHack ingilizce versiyonu ile Anonymousa Lice olayları için "Barış istiyoruz diyen kürtler tarandı" servisi yaptırdılar. O hafta elektrik santrallerine barajlara anonymous yardımıyla siber saldırı ile ülkeyi karanlığa bürüp kaosa sürükleme amacı kendi sonları oldu.

  Terörist! - cchapulcu

  Gezi olaylarına verdiğim destek yüzünden akrabalarım tarafından terörist ilan edildim. O yüzden artık ne diyeceğimi bile bilemiyorum. Geziye desteğe giden insanları, Bakanlar ve Başbakan terörist olarak nitelendirmiş ise, ne REDHack, ne ben ve ne de geziye destek veren herkes bu yaftadan kurtulamaz. Muktedir ile aynı fikirde değilsen teröristsin bu ülkede! Nerede bizim Cumhuriyet'imiz? Nerede fikir özgürlüğü? Nerede Anayasa'nın 25. ve 26. maddesi?

  ironi ülkesi - raski

  4 metreden adam öldürenlere koruma verenler, insanları "kardeşlik, özgürlük, sevgi" için meydanlara çağıranlara terörist diyor. bir ironi ülkesi Türkiye...

  Gözünüzde büyütüp adam sıfatı vermeyin. - yaban10

  Matrix filmini izleyip kendilerini, Trinity, Neo zanneden, kendine,çevresine,halkına yabancılaşmış bilgisayar bebeleri, yakalanıp,içeri atılacak olurlarsa, yeni çağın Deniz Gezmişleri mertebesine yükselecekler. Amman, sakın ha. İkinci bir masalsı, zorlama, abartı, absürt kahramanlık destanımsı dinlemeye zorlamayın bizi. Yakalayın ama, tv de bir tartışma programında meramlarını dile getirme fırsatı verin. İlk programda olmayan karizmaları yerle yeksan.

  aşikar - isakent

  redhack istihbarat örgüt işidir robın hood culuk oynuyor ama sıktı artık