Rehberlerden topluma mesaj

Resmi ve özel okullarda görevli 400'den fazla rehber ve psikolojik danışman, MEF Okulları'nın ev sahipliğinde 13 Mart Cumartesi günü düzenlenecek '6. Rehberlik Sempozyumu'nda bir araya gelecek.

İSTANBUL - Resmi ve özel okullarda görevli 400'den fazla rehber ve psikolojik danışman, MEF Okulları'nın ev sahipliğinde 13 Mart Cumartesi günü düzenlenecek '6. Rehberlik Sempozyumu'nda bir araya gelecek. Üniversite öğretim üyeleriyle özel danışman merkezlerinin de katılacağı sempozyuma her yıl başka bir eğitim kurumu ev sahipliği yapıyor.
Sempozyumla, okullardaki rehberlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması, hizmetlerin geliştirilmesi ve zenginleştirilmesinin sağlanması, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanındaki gelişmelerin, yeni yaklaşımların, deneyimlerin paylaşılması, bu bilgilerin öğrenci ve velilere yansıtılması amaçlanıyor.
Sigara, alkol, uyuşturucu...
MEF Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi Koordinatörü Süleyman Hecebil, değişen toplumlarda yeni nesillerin sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığı gibi risk davranışlarını benimseme ihtimalinin arttığını söyledi. Hecebil, "Aileler, eğitim kurumları ve hatta devletler bu değişim karşısında bazen çaresiz kalıyor. Bu nedenle rehberlik ve psikolojik danışmanlığın önemi her geçen gün artıyor. Bu sempozyumda sunulacak bildirilerde tüm topluma önemli mesajlar verilecek" dedi.