Rehin tarla kavgasında 3 ölü

Tire ilçesinde, borç karşılığı rehin bırakılan zeytinlik tapusunun, ödeme yapılmasına rağmen geri verilmemesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada üç kişi öldü.

İZMİR - Tire ilçesinde, borç karşılığı rehin bırakılan zeytinlik tapusunun, ödeme yapılmasına rağmen geri verilmemesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada üç kişi öldü.
Çiftçilik yapan Halil Bağrıaçık, geçen yıl, Ahmet Cirzen'den 7 bin 500 YTL borç para aldı. Borcuna karşılık Kırtepe köyündeki 15 dönümlük zeytinliğinin tapusunu verdi. İddiaya göre borcunu ödedikten sonra tapuyu geri almak isteyince sorun çıktı. Bunun üzerine Halil Bağrıaçık'ın oğulları Eşref ve Mustafa Bağrıaçık kardeşler, sorunu çözmek için Cirzen, arkadaşı Mehmet Uyar ve aracı olduğu öğrenilen Saim Çağlayan ile randevulaştı.
Tire sanayisinde oto tamircisi Cirzen, Uyar ve Çağlayan'ı da alıp minibüsle buluşma yerine geldi. İddiaya göre Cirzen, buluşma yerinde tartıştığı Mustafa Bağrıaçık'a, tabancasıyla ateş etti. Ağabeyinin kanlar içinde kaldığını gören Eşref Bağrıaçık, pompalı tüfeğiyle üç kişiye kurşun yağdırdı. Cirzen, Uyar ve Çağlayan olay yerinde öldü. Eşref Bağrıaçık, gözaltına alınırken Mustafa Bağrıaçık'ın durumunun ağır olduğu belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/8471328471320

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.