Reina'da Ergenokon araması iddiası

Reina'da  Ergenokon araması  iddiası
Reina'da  Ergenokon araması  iddiası
Kuruçeşme'de bulunan Reina gece kulübü'nde polis ekipleri Reina'nın güvenlik müdürü eski sat Komandosu Ergin Geldikaya'yı gözaltına aldı.Akşam saatlerinde Reina'da gözaltına alınan eski SAT komandosu ve Reina'nın üçüncü güvenlik müdürü Ergin Geldikkaya gözaltına alındı. Polis ekipleri daha sonra Geldikkaya'nın Üsküdar'daki evinde arama yaptı.


REİNA'DA ARAMA..
Edinilen bilgiye ilk olarak saat 20.00 sıralarında polis ekipleri ünlü gece kulübüne geldi. Kuruçeşme'de bulunan Reina gece kulübü'nde polis ekipleri Reina'nın güvenlik müdürü Eski Sat Komandosu Ergin Geldikaya'yı gözaltına aldı. Gece kulübünde yapılan aramanın arıdndan çuval dolusu evraka incelenmek üzere el koyarak Reina'dan ayrıldı.Polis aracına konulan delil poşetleri ve evraklar incelenmek üzere Emniyet müdürlüğüne götürüldü.


ESKİ SAT KOMANDOSUNUN EVİNDE DE ARAMA YAPILDI
Reina'daki aramalar devam ettiği sıralarda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, gözaltına alınan Ergin Geldikkaya'nın Üsküdar Selimiye Kavakbayırı Sokak'ta bulunan evine geldi. Sokak, güvenlik şeridiyle araç ve insan trafiğine kapatıldı. Uzman polisler evde uzun süre arama yaptı. Evden çok sayıda dosya, delil poşeti birçok CD ve kitap çıkarıldı. Evden çıkarılanlar arasında bir varilin de olduğu görüldü. Polis aracına konulan çuvallar içindeki eşyalar ve CD ve kitapları incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Aramalar sona erdi. Olay yerine çağırılan Selimiye mahalle muhtarı konu ile ilgili olarak 'zabıt tuttular ben de imzaladım. 3 aydır burada kalıyordu. Kendisini mahalleme kaydını yaptırdı." şeklinde konuştu. Arama ve gözaltıların Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştirildiği iddia edildi.