Reklamınız batsın

Yediz bebekler, annelerinin karnında hayata veda ederken, hastanenin ceninleri masaya sıralayarak fotoğraflarını çektirmesi büyük tepki topladı.

İZMİR - Yediz bebekler, annelerinin karnında hayata veda ederken, hastanenin ceninleri masaya sıralayarak fotoğraflarını çektirmesi büyük tepki topladı.
31 yaşındaki anne adayı Sibel Deniz'in tedavi gördüğü Central Hospital, dün sabah, yedi bebeğin de kaybedildiğini duyurdu. Basın bülteninde, "Basın toplantısı saat 11.00'de Central Hospital'de yapılacak ve yedizler basına gösterilecektir" dendi. Basın toplantısında da tıbbi bilgiler verildikten sonra ceninler gazetecilere gösterildi.
Kim, niye arşivlesin!
Başhekim Opr. Dr. Özer Gürbüz, daha sonra, bu 'sergileme' nedeniyle aldıkları tep- kiler üzerine, "Bu reklam amaçlı değil. Hem tıbbi etiğe sığmaz, hem de RTÜK tarafından yayımlanması mümkün değil. İleride bebeklerin yediz değil de dördüz, beşiz olduğu şeklinde bir vuku gelişebilirdi. Görüntüler yayımlanmayacağı, arşivde kullanılacağı düşüncesiyle izin verdim. Central Hospital yazısı da arşiv amaçlı olduğu için" dedi. Hastaneden daha sonra yapılan açıklamada da görüntünün 'tıbbi etiğe uymadığı' kabul edilerek, "Görüntülerin yayımlanmaması için RTÜK bilgilendirilmiştir" denildi.
İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Zeki Gül ise bu konuda soruşturma açacaklarını belirtirken, "Yaptıkları kabul edilemez. Birçok telefon aldık. Kamuoyu hastanenin konuyu reklam olarak kullandığı görüşünde" dedi.
Bu arada anne Deniz'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Hastanenin açıklamasına göre önce yedizlerden biri öldü. Bunun üzerine sezaryen yoluyla gebeliğe son verildi. Gebeliğin 19'uncu haftasında 450'şer gram ağırlığında doğan altı bebek, ancak 10'ar dakika yaşatılabildi.


    http://www.radikal.com.tr/7454097454090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.