Rektör Ahmet Acar: ODTÜ'ye izinsiz girildi

Rektör Ahmet Acar: ODTÜ'ye izinsiz girildi
Rektör Ahmet Acar: ODTÜ'ye izinsiz girildi
ODTÜ Rektörü Ahmet Acar: "Bu tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi"

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ’den geçecek yol projesine gece yarısı baskını ile başlaması hakkında “Bu tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi” dedi.

ODTÜ’den geçecek yol kapsamında 3 bini aşkın ağacın projeden etkileneceğini belirlediklerini dile getiren Rektör Acar, bu ağaçlardan 2 bin 400’e yakınının nakledilemeyeceğini ancak 600’den fazla ağacın nakledilebileceğini söyledi. 

ODTÜ'ye gece yol baskını


ODTÜ mezunları: Tesislerimize girildi

ODTÜ'ye gece yol baskını


''YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ''

Acar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ’ye gece yarısı baskını yapmasına gerek olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:
“Zaten bu yol projesine ODTÜ izin vermişti. Gece yarısı baskınını iyi niyetli bir yaklaşım olarak bulmuyoruz ve tasvip etmiyoruz. Yapılan tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi. Konu ile ilgili yasal başvurumuzu yapacağız. Gecenin karanlığında yapılan bir çalışmada hangi ağacın nakil edilip edilemeyeceğini belirlemek mümkün değildir. Nakledilebileceği tespit edilen 600’ü aşkın ağaç, bu kadar kısa sürede taşınamaz.” 

Mert Gökhan KOÇ/ Hürriyet Ankara


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Ankara

  ,

  ODTÜ

  ,

  Gece

  ,

  Büyükşehir

  ,

  nakil

  http://www.radikal.com.tr/1156224115622412

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Rektör kamuoyuna yalan söyledi. - user529308

  iki farklı yol var birbirine karıştırılıyor dedi.Sonrada iki farklı yol olmadığı ortaya çıktı. gökçekle yaptığı pazarlıkta bir algı yönetimi oyunu oynandı.öğrenciler rektöre çok kızgın.Resmen üniversitenin ön bahçesi elden çıkaracak potansiyel ve korumasız potansiyel bir rant alanı olmasına göz yumdu.Basını da bu yönde kullandılar.

  İzinsiz girilmiş!! - eliem

  ODTÜ 'ye izinsiz girilmişmiş..Şu lafa bakınız.Aklı sıra asillik yapıp kural anımsatıp konuşuyor.Karşındaki senin canını çıkarıyor.Konuştuğu lafa bak.Ortalığı yıksana yumruğunu sıkıp gece oradaki adamlarla kavga etsene.Rektörmüş..Hey tanrım.Kimlere kaldık.

  Ya sabir.. - egekara

  Al iste Mazot ile emzirilerek buyutulmus bir "sivri" akilli daha ,Trafikte daral gelince hep israf edilen yakit geliyormus akilcagizina,oyle bir Sehirki bu Ankara, her 3 kisiden 1 tanesinin arabasi var (adam israf'in ne oldugunu da bilmiyor) desemki bu "sivri" akilliya git trene bin, Metro ya bin ,git halk otobusune bin,boyle etrafina bakar durur sonra: "banami dedin"? der. He sana dedim!!.hic merak ettin mi bu Belediye nin yillik butcesi ne kadar? o butcesi ile kac tane projeyi kaziyip batirip birakip kactigi calismalari? o butceyle bu trafigin uzerinden 2 kere gecerdi ama yok senin Basgan baska islerle ugrasiyor... "bana mi dedin"? he sana diyorum.! ,..2004 yilinda "2005 te acilacak" bir Metro vardi nerede bu Metro? kim aldi bu isleri kim koseyi dondu,kim sogusledi bu belediyenin butcesini ? Butun bu SIKISMALAR NETICESI de neyin nesi,? bak kisaca su oluyor once ustunu kaziyor senin Basgan sonra altini kaziyor,altini kazarken ustunu de cokertir,gocunce adamin cesedini 1 kilometre asagida Kizilayda buldular adami..bak daha neler neler,ama neyse ben kime anlatiyorum,Nato kafaya Nato mermer,deveye diken..ODTU bilim uretir o da senin anlayacagin birsey degil zaten,ne demisti devletin basindaki adam? nukleer ile ilgili :" risksiz yatırım olmaz, öyle olsaydı evlere tüpgaz almamamız, dogalgaz hatları cekmememiz gerekir. " bu isler oyle kader-kismet isleri degildir,hadi canim.

  ODTÜ işgal mi ediyor? - B.Erdem

  Sayın Resip. ODTÜ ne yapmış, orada yer işgal ediyor demişsiniz. ODTÜ'nün yaptıkları: Bu ülkede, 103'ü devlet üniversitesi olmak üzere 171 adet üniversite bulunmaktadır. ODTÜ, sağlık bilimleri dışında, üniversitelerde yürütülen tüm uygulamalı araştırmaların tek başına yüzde 30'unu, Türkiye'den çıkan bütün uluslararası yayınların yüzde 22'sini, Türkiye'de yapılan tüm uluslararası projelerin yüzde 50'sini üretmekte ve bünyesinde barındırmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Thomson Reuters gibi uluslararası çapta kabul gören bir bilimsel veri analizi firması tarafından yürütülen ve Time dergisi gibi evrensel değere sahip bir dergide yayınlanan üniversiteler listesinde, saygınlık konusunda ilk 100 içerisinde yer alabilen, Türkiye'deki tek üniversite olmuştur.

  hukuk - genco940

  gece çevik kuvvet desteğinde haneye tecavüz, Doğada tahribat, korunmak istenen mal sahiplerine şiddetuygulamak ve kimyasal silah kullanmak, tweet atıp gırgıra almak ileri demokrasinin neresine sığar bilinmez ama, savcıların bu işe hangi gözle baktıkları da ayrıca merak konusu.Demekki birileri demokratik, layık, sosyal bir hukuk devleti laflarını laf olsun diye kullanıyorlar. Yorum yapan garibin biride trafikle ilmi birbirine karıştırıp dünyada kaçıncı sıradasınız, ne icad ettiniz vs laflarla cahilliğini olduğu gibi ortaya koyarak hesap soruyor. Sandıklar ortaya konulduğunda esas katliamın nasıl olduğunu bu zihniyette olanlara göstermek artık allahın emri oldu.

  IDEOLOJI YUVASI ODTU - Equalizer001

  ODTÜ Rektörü Ahmet Acar: "Bu tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi" demis. ODTU?nin Ogrencilerinin bir cogu gibi, Rektoru de bilgi fukarasi. Devlet kendi topraklari uzerine hazine parasindan vatandaslarinin egitimi icin Universite yapacak, ve isletme masraflarini hazineden odetecek ama yorede yasayan insanlarin refahi ve otomobil trafigini daha akici hale getirmek amaci ile Universite agaclik alanindan yeni bir yol gecirmek icin Universiteden izin almak zorunda kalacak. Bu zorunluga Univerisite ?Hayir agaclik alanimizdan yol geciremezsin? dediginde; Devlet, ?peki efendim, kusuruma bakmayin? diyereke kuyrugunu bacaklarinin arasina alip geri geri cekilecek. Boyle bir dusunce hangi mantik ile bagdasir? Istedigi zaman devletin giremiyecegi tek yer, vatandasin ozel konutudur ve isterse oraya da mahkeme izini ile girebilir. Bu vasat zekalilar Turkiye Cumhuriyeti?nin nasil bir devlet oldugunu bile anlayamamislar. Kuruldugu tarih 1956 Yilindan bu yana, Anarsi nasil yaratilir?dan baska bir fikir uretemiyen bu Univeriste en kisa zamanda ozellestirlimelidir. Zira; asil amaci yeni teknoloji yazilimlari uretmek olan, bu amacini yitirerek ideoliji yuvasi haline gelmis bu Teknik Universite ozellestirilmezse, yakin gelecekte Devlet karsiti terrorist eylemlerin yuvasi haline gelecegi kesindir. ?Universiteden çıktıktan sonra öğrenilecek daha çok şey olduğunu öğrenebilenler için, yüksek öğrenim yapmanın bir zararı yoktur. _ Van Loonek öğrenim yapmanın bir zararı yoktur. _ Van Loon

  provokasyon - Er960

  gençlere biber gazı sıkmak için yeni bir provokasyon.