Rektör Ahmet Acar: ODTÜ'ye izinsiz girildi

Rektör Ahmet Acar: ODTÜ'ye izinsiz girildi
Rektör Ahmet Acar: ODTÜ'ye izinsiz girildi
ODTÜ Rektörü Ahmet Acar: "Bu tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi"

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ’den geçecek yol projesine gece yarısı baskını ile başlaması hakkında “Bu tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi” dedi.

ODTÜ’den geçecek yol kapsamında 3 bini aşkın ağacın projeden etkileneceğini belirlediklerini dile getiren Rektör Acar, bu ağaçlardan 2 bin 400’e yakınının nakledilemeyeceğini ancak 600’den fazla ağacın nakledilebileceğini söyledi. 

ODTÜ'ye gece yol baskını


ODTÜ mezunları: Tesislerimize girildi

ODTÜ'ye gece yol baskını


''YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ''

Acar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ’ye gece yarısı baskını yapmasına gerek olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:
“Zaten bu yol projesine ODTÜ izin vermişti. Gece yarısı baskınını iyi niyetli bir yaklaşım olarak bulmuyoruz ve tasvip etmiyoruz. Yapılan tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi. Konu ile ilgili yasal başvurumuzu yapacağız. Gecenin karanlığında yapılan bir çalışmada hangi ağacın nakil edilip edilemeyeceğini belirlemek mümkün değildir. Nakledilebileceği tespit edilen 600’ü aşkın ağaç, bu kadar kısa sürede taşınamaz.” 

Mert Gökhan KOÇ/ Hürriyet Ankara


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Ankara

  ,

  ODTÜ

  ,

  Gece

  ,

  Büyükşehir

  ,

  nakil