Rektör çok öfkeli

Kendisi Azerbaycan'dayken üniversiteye tıbbi cihaz alımı ihalesiyle ilgili bir soruşturma kapsamında evi aranan ve tarihi eserlerine el konulan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, "Kayıt dışı hiçbir eser yok" dedi.

İSTANBUL - Kendisi Azerbaycan'dayken üniversiteye tıbbi cihaz alımı ihalesiyle ilgili bir soruşturma kapsamında evi aranan ve tarihi eserlerine el konulan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, "Kayıt dışı hiçbir eser yok" dedi.
Bakü'den dün İstanbul'a dönen Aşkın, evinde çok sayıda kayıtsız eser bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: "İddialar gerçekdışı. Koleksiyon altı yıldır bende, müze ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca denetleniyor. Bu eserleri 1.5 yıl içinde bir müzeye bağışlayacaktım. Bakü'ye gitmeden müze yetkililerinden yeni parçaları da kayıt altına almalarını istedim. Dönünce tamamlarız dediler. Evden dedeme ait İstiklal Madalyası, ailemden kalan eşyalar da götürülmüş. Bizi kaçakçılıkla suçlayanların kim olduğunu bilmek hakkımız. Bu iş sonuçlanınca onlar hakkında harekete geçeceğim."