Rektör: Sadece şüpheliler alınmadı

Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Fikri Canoruç, önceki gün 2005-2006 Akademik yılı açılış töreninde basına yansıyan 'boş sıralar'ı açıklarken...

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Fikri Canoruç, önceki gün 2005-2006 Akademik yılı açılış töreninde basına yansıyan 'boş sıralar'ı açıklarken, 'törene öğrenci almama gibi bir durum olmadığını, sadece şüpheli olan öğrencilerin alınmadığını' söyledi.
Prof. Dr. Canoruç, önceki gün yapılan açılış töreninin çok huzurlu ve güzel geçtiğini belirterek, üniversite olarak törende tedbir almak zorunda olduklarını ifade etti. Törende az sayıda öğrenci bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Canoruç, şöyle devam etti:
"Açılış töreninin duyurusu öğrencilere yapılmamıştı. Bu nedenle az sayıda öğrenci vardı. Törene öğrenci almama gibi durum söz konusu değildi, sadece şüpheli olanlar alınmadı. Konu abartılıyor. Ben tören sırasında içerideydim. Bana daha sonra aktarılan bilgiye göre, üniversite güvenlik görevlileri ile polis, kendilerini öğrenci olarak tanıtanların törene girmesine izin vermemiş. Üniversitemizde çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Çok yararlı çalışmalar var."


    http://www.radikal.com.tr/7587577587570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.