Rektörden Yaşar Kemal'le ilgili çirkin tweet

Rektörden Yaşar Kemal'le ilgili çirkin tweet
Rektörden Yaşar Kemal'le ilgili çirkin tweet
Daha önce de attığı tweetlerle tartışma yaratan Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet Akgündüz bu kez de Yaşar Kemal ile ilgili büyük tepki çeken bir paylaşımda bulundu. Akgündüz, "Yaşar Kemal'in hayatında ona allah rahmet eylesin diyeceği bir ipucu bulamadığını" yazdı.

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü, Osmanlı Araştırmaları Vakfı mütevelli heyeti başkanı Ahmet Akgündüz, yine tepki çeken bir tweete imza attı.

Sosyal medya hesabından "Yaşar Kemal’in hayatında ona allah rahmet eylesin diyeceği bir ipucu bulamadığını" yazdı. Bu tweetine yüzlerce kişi tepki gösterdi.

Daha önce de Gezi direnişini "dinsizlerin protestosu" olarak değerlendiren Ahmet Akgündüz, "Gezi dinsizler, PKK ’lılar, sarhoşlar, faizciler ve CHP  zihniyeti tarafından tertipleniyor" yazmıştı. 


  http://www.radikal.com.tr/1304579130457944

  YORUMLAR
  (44 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zavallı.. - user1022081

  insanın dini,ırkı,düşüncesi vs. fark etmez. ölmüş bir insanın arkasından böyle bir tweet atmak hiç bir insana yakışmaz, bide müslümanım diye geçiniyorsun.. Rektör olmuş,ama adam olamamış...

  Zavallı - sntymt55

  Zavallı, küçük rektörcük, sen ne söylersen söyle, yazarsan yaz, Yaşar Kemal'in büyüklüğüne, iğde çekirdeğinin oluğu kadar bile gölge düşmez.

  Olmayan üniversitenin olmayan rektörü: - utkuefe

  Yaşar Kemal'i yarattıklarıyla milyonlarca okuru nesilden nesile duyacak. Senin İslam Dini üzerine yaptığın kariyerinde öğrenemediğin olgunluğu, mütevazılığı ve dürüstlüğü umarım bir gün sana öğreten birisi çıkar. Ölenin ardından böylesine konuşma densizliğini hangi değer yargınla açıklarsın bilemem ama, kendini Batı normlarının terminolojisiyle İslam Üniversitesinin "Rektörü" olarak tanıtma iki yüzlülüğünün farkına varana kadar sana önerim; ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol. Büyüklere atfedilen bir baba sözünü de hatırla; "ben sana "profesör" olamazsın demedim adam olamazsın dedim."

  allah rahmet eyler diye yapmamış zaten yaptıklarını - sportif eğitim uzmanı

  sen bunu anladığında zaten olayı çözersin akgündüz

  bazı şeyler bakidir... - lm kimim

  Sen ömründe Yaşar Kemal gibi fikri ile düşüncesi ile dik dura bildinmi... rektör olmuşsun ama ne insan nede Müslüman ola bilmişsin en radikali bile en uç noktada olan bir insan dahi yaşar kemalin yazılarını romanlarını okusa bir şekilde gerçekten bir kanıya varıp adamın haklı ve hakkın yanında olduğunu fark eder ama gelin gürünki bunca yıl mürekkep akıtmış ve kitap tozunu yutmuş raktör bey halla okuduğu şeyleri işine geldiği gibi anlayamayı tercih ediyor... Bazıları ilk önce insan ola bilmeyi ve insanlığın gerektiği gibi düşüne bilmeyin öğrenmeden başkaları hakkında önyargıyla ve sırf birilerinin gözüne girmek için atıp tutmaya bayılıyorlar.

  Adam olmak - user457616

  Daha fazla çalışarak Doçent, Profösör ve dahası siyasilere yancılık yaparak Rektör dahi olunabilir. Ancak ADAM olunamaz!

  İyi ki ipucu bulmamamışsın - user815891

  Sen bir şey bulup da rahmet dilesen Yaşar Kemal bundan rahatsız olurdu. İyi ki bulamamışsın.