Rengarenk tepki artıyor!

Rengarenk tepki artıyor!
Rengarenk tepki artıyor!
İstanbul'da gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerin Beyoğlu Belediyesi tarafından griye boyanmasına başlayan tepki artarak devam ediyor. Tepki için birçok ilde başlayan merdiven boyama eylemlerine İzmit de katıldı.

İZMİT- İzmit'te bir sokaktaki merdiven gökkuşağı renklerine boyandı. Çevre esnafı ise merdivenlerin boyanmasından memnun olduklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul 'da Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan merdivenler rengarenk boyanmıştı. Merdivenlerin gri renge boyanması ülkenin dört bir yanından tepki almıştı. Bu olayın ardından yurdun dört bir yanında merdivenler renfarenk boyanmaya başlandı. İzmit'te de Ömerağa Mahallesi'nde Akçacami Caddesi ile İnönü Caddesi'ni bağlayan merdivenler dün gece gökkuşağı renklerine boyandı.

Merdivenlerin boyandıktan sonra daha dikkat çektiğini ve vatandaşların fotoğraf çektirmeye geldiğini söyleyen semt esnafından Feridun Önder, " Sabah dükkanımızı açmaya geldiğimizde merdivenlerin boyandığını gördük. Eğer boyarken görseydik duvarları da boyamalarını söylerdik. Ama rengarenk olması çok güzel olmuş. Dikkat çekiyor ve bazı gençler burada fotoğraf çektirmeye geliyor" dedi. (DHA)