Reşadiye saldırısına yardım suçlamasıyla 6 kişi gözaltında

Tokat Reşadiye 'de 7 askerin şehit edilmesi olayında yardım ve yataklık yaptıkları suçlamasıyla 6 kişi gözaltına alındı


Tokat'ın Reşadiye İlçesi'nde 7 Aralık'ta meydana gelen ve 7 askerin şehit olduğu terör saldırısı ile ilgili olarak ilçede 6 kişi gözaltına alındı.
Reşadiye İlçesi Sazak Köyü yakınlarında ilçeden dönen devriye aracına PKK'lılarca açılan ateş sonucu 7 asker şehit olurken, 3 asker ise yaralanmıştı.

Olay sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, teröristlerin yerel destek alma ihtimali üzerinde de durulmuştu. Yapılan araştırmalar sonucunda saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı gruba yardım ve yataklık ettiği iddiası ile ilçe yakınlarındaki hidroelektrik santrali inşaatında çalışan güneydoğu kökenli 11 kişi gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 5'i ilk sorgulama sonrası serbest bırakıldı. Diğer 6 kişi ise sağlık kontrülünden geçirilerek Reşadiye Jandarma İlçe Komutanlığı'nda sorgulamaya alındı. MNG Elektrik Üretimi ve Ticaret A.Ş tarafından ihalesi alınan hidroelektrik santralinin taşeron firma aracılığı ile yaptırıldığı öğrenildi.Tokat Valisi Recai Akyel olayı doğrularken, içeriği ile ilgili daha sonra açıklama yapacağını duyurdu. Yüksel MENEKŞE-Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT, (DHA)