Resmi seks kitabı: Gönüller yumuşatılmalı

Resmi seks kitabı: Gönüller yumuşatılmalı
Resmi seks kitabı: Gönüller yumuşatılmalı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yayımladığı kitapçıkla, çiftlere mutlu cinsel ilişkinin sır ve yararlarını anlattı: Yaşlanmayı geciktirir, vücudu forma sokar, kalp damar sağlığını korur...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, “Evlilik ve Sağlık” başlıklı bir kitapçık yayımladı. Kitapçıkta cinsel ilişkinin faydalarından söz edilirken, çiftlere çeşitli tüyolar da verildi.
Hürriyet gazetesinden Meltem Özgenç’in haberine göre, kitapçıkta çiftlere cinsellikle ilgili şu tavsiyelerde bulunuluyor:

- Karşılıklı saygıya önem verilmeli, eşin beklentilerine cevap verme gayreti gösterilmeli, kırıcı, suçlayıcı, aşağılayıcı, damgalayıcı konuşmalardan uzak durulmalı, iyi iletişime dikkat edilmeli. 

- Eşler cinsel beklentilerini, haz verici şekil ve hazza ulaşma zamanını birbirlerine anlatmaktan çekinmemeli. 

- Gün içinde ve cinsellik sırasında sevgi ve beğeni ifadesi tavırlar (sarılma, okşama, öpme vb.) ve iltifatkâr sözlerle gönüller yumuşatılmalı. 

- Cinsellikte tekdüzeliği engellemeye yönelik değişimler için kafa yorulmalı, gerek cinsellikle gerekse evliliğin tüm geçmişi ile ilgili daha önce yaşanmış kötü anılar unutulup geçmişte bırakılmalı. 

- Cinsel yaşamın mahremiyeti korunmalı, cinsel ilişkide ağrı oluşturacak hastalıklarda veya genel durumu bozan hastalıklarda anlayışlı olunmalı, özellikle cinsel fonksiyon bozukluğu yaşandığında sabırla ve anlayışla yaklaşılmalı. 

- Beden temizliğine ve kişisel bakıma dikkat edilmeli, kötü kokular giderilmeli, hoş kokmak için özen gösterilmeli.

- Eşlerin her ikisi de çok eşlilikten kaçınmalı, gebelikten korunmaya karar verilmişse uygun bir korunma yöntemi beraberce seçilmeli.

Kitapçıkta sağlıklı cinsel ilişkinin faydaları da şöyle sıralanıyor: 

- Kilo almayı engeller 

- Kalp -damar sağlığını korur 

- Uykusuzluk problemini giderir 

- Yaşlanmayı geciktirir 

- Bağışıklık sistemini güçlendirir 

- Baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur 

- Vücudu forma sokar 

- Kemikleri güçlendirir 

- Adet sancılarını azaltır.


  http://www.radikal.com.tr/113437911343795

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bunun neresi "modern"? - evrenben

  bir kere bunda şaşılacak bir şey yok, "aile bakanlığı" olduğu için "birbirlerine anasütü kadar helal" nikahlı eşlerden bahsediyor. cinselliğin bütün bu yararlarından faydalanabilmek için evli olmaya gerek yok zira.

  osmaniyettin - momentum

  Kardeş niye bu kadar şaşırdın ya... Sırf benim bildiğim, 70'li, 80'li yıllarda bir sürü dini kitap vardı bunları konu eden. (Sonrasında da vardı muhtemelen ama herhalde bizim yaş geçtiği için ilgi alanımızdan çıktı.) Uygun bir cinsel ilişki sıklığının ne olması gerektiğine kadar yazarlardı: her temizlik evresinde bir kere olması uygunmuş mesela, haftada iki defa. Allah bağışlasın çiftleri birbirine, ne diyeyim. Bağışıklık sistemi güçlü, vücutları formda, kemikleri güçlü, genç ve kilosuz bir hayat diliyorum. Haydi çocuklar aşıya.

  Bir şartla... - serseriser

  Cinsel ilişki vücudu forma sokar, kilo almayı engeller, baş ağrılarını azaltır ama imam nikahınız varsa... Eğer yoksa şiddetli baş ağrısından duramadığınız gibi ve kilo aldırıp sizi şişko yapar ona göre...

  Gayet Güzel. - Clear

  Son derece güzel bir işlev yerine getirilmiş,yakışan yapılmış,sanırım eleştirilmesi değil taktir edilmesi gerekir.Hatta liselerde -ciddiyeti bozmamak şartıyla- ders kitabı olarak bile okutulabilir.Zira gençliğin zaruri ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Büyük bir boşluk doldurulmuş olur.Milli Eğitim müfredatında da devrim niteliğinde olur.

  nasıl ya? - osmaniyettin

  bu bizim ülkeden mi çıkmış? hadi canım? şaka gibi! vay anası! mazlumder tepki göstersin olmaz olsun böyle modern kitapçıklar