Resmi yazı: Hamdolsun

Orman Genel Müdürlüğü Yangın Harekât Merkezi'nin yangın mevsimi nedeniyle bölge müdürlüklerine gönderdiği resmi yazı dini ibarelerle süslendi.

TUNCELİ - Orman Genel Müdürlüğü Yangın Harekât Merkezi'nin yangın mevsimi nedeniyle bölge müdürlüklerine gönderdiği resmi yazı dini ibarelerle süslendi.
Elazığ Bölge Müdürlüğü'ne gelen ve buradan gönderildiği Tunceli İşletme Müdürlüğü panosuna asılan 14.06.2004 tarihli resmi yazıda şöyle denildi: "Sayın bölge müdürlerimiz, kıymetli arkadaşlar. Hamdolsun ki bu yıl da yangın mevsimine ulaştık. Arkadaşlarımızın bir bölümü ulaşamadı. Rahmetullahi aleyhim ecmeıyn (Allahın rahmeti hepimizin üzerinde olsun).
Hava değerleri ile yangınlar arasında kesin bir korelasyon var. Bu bir dünya gerçeği. Bu hafta sonu yaz mevsimi kendini iyice hisettirecek. Raporlar öyle diyor. Epey bir müddettir hava şartlarının yardımıyla ciddi yangınlar olmadı. Terimiz kurudu anlayacağınız. Biraz hamlık var. Şimdi bu mesajımızla birlikte, gözetleme, haberleşme sistemini uyarırsanız, ekiplerinizi hazır tutarsanız, Valilik, Karayolları, DSİ, Köy Hizmetleri ile görüşerek makine yerlerini yetkililerin adreslerini belirlerseniz, askeri birlikleri uyarırsanız, C 130 doldurma ekiplerini hazırlarsanız iyi olur. Allah korktuğumuzdan emin eylesin. Bedeninizden sağlık, evinizden huzur, yüzünüzden tebessüm, gönlünüzden dostluk eksilmesin."