Restoranda sigara içmesine izin verilmedi, iki kişiyi vurdu

Restoranda sigara içmesine izin verilmedi, iki kişiyi vurdu
Restoranda sigara içmesine izin verilmedi, iki kişiyi vurdu

Alkollü müşterisini ?sigara yasak? diye uyaran restoran sahibi Nevzat Hazar, hastanelik oldu. Fotoğraf: HüSEYiN TüCCAR / dha

BURSA - Sigara yasağını silahla delmek isteyen saldırgan dehşet saçtı. İçkili restoranda sigara içmesine izin verilmeyen müşteri, iki kişiyi vurdu.
Bursa’nın Nilüfer ilçesi Karaman Mahallesi Sanayi Caddesi üzerindeki  bir restoranda yemek yiyip alkol alan iki kişiden biri, iddiaya göre içeride sigara içmek istedi. İşyeri sahibi Nevzat Hazar’ın ‘yasak’ uyarısı üzerine arkadaşıyla birlikte dışarıya çıkan kişi, bir süre sonra restorana girerek işyeri sahibiyle tartışmaya başladı. ‘Benim sigara içmemi engelleyeni öldürürüm’ diyen alkollü zanlı, belinden çıkardığı tabancayla rastgele ateş açmaya başladı. Olayda restoran müşterilerinden Ali Turan karın bölgesinden, Nevzat Hazar ise ayaklarından yaralandı. Saldırgan arkadaşıyla birlikte kaçarken, durumu ağır olan Turan, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, Hazar ise Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olaydan sonra kaçan Yılmaz K, Osmangazi ilçesi Santral Garaj  Mahallesi’nde yakalandı. Gözaltına alınan zanlının, ilk ifadesinde suçu kabul  ettiği öğrenildi.  Yılmaz K’nin bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi. 

‘Bu olaylar artacak’
Ayağından ameliyat olan işyeri sahibi Hazar, sigara yasağı nedeniyle bu tür olayların artacağını söyleyerek tedbir alınmasını istedi. (aa)