Restoranda silahlı saldırı: 9 yaralı

Kadıköy Bostancı'daki bir restoranın önünde bekleyen müşterilerin üzerine kimliği belirsiz bir kişi tarafından açılan ateş sonucu dokuz kişi yaralandı.

İSTANBUL - Kadıköy Bostancı'daki bir restoranın önünde bekleyen müşterilerin üzerine kimliği belirsiz bir kişi tarafından açılan ateş sonucu dokuz kişi yaralandı. Saldırgan olay yerinden yaya olarak kaçtı.
Mood Restaurant'tan dün sabaha karşı çıkan müşteriler otoparka bıraktıkları araçlarını beklerken, bir kişi kalabalığın üzerine ateş açtı. Silah seslerini duyan müşteriler kendilerini yere atarken saldırıda dokuz kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Bacak ve ayaklarından yaralanan Zeynep Koçer, Deniz Kırman, Nüket Şentürk ve Şirin Polat Özel Acıbadem Hastanesi'ne, Erdal Güler, Evren Çakmak ve Osman Keçik Özel İsviçre Hastanesi'ne, restoranın güvenlik görevlilerinden Yavuz Gül Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne, Mustafa Turan da Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kasığından ağır yaralan Güler, ilk müdahalenin ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilirken, Keçik ile Çakmak tedavilerinin ardından taburcu oldu. 25 yaşlarındaki saldırgan olay yerinden yaya olarak kaçtı.