Ret yanıtı aldığı kızın evini pompalı tüfekle bastı

Ret yanıtı aldığı kızın evini pompalı tüfekle bastı
Ret yanıtı aldığı kızın evini pompalı tüfekle bastı
Mersin'de R.T. adlı kızla evlenme teklifine olumsuz yanıt verilen Koray Süren, pompalı tüfekle kızın kapısına dayandı. Polisten yardım isteyen R.T ile iki kız kardeşi ve annesi kendilerini balkona kilitleyerek can havliyle yardım istedi. 4 kadın olay yerine gelen itfaiye merdiveni ile kurtarılırken, özel tim de Koray Süren'i düzenlediği operasyonla gözaltına aldı.

RADİKAL - Mersin’de 29 yaşındaki Koray Süren adlı kişi, evlenme teklifi reddedilen kızın oturduğu evi pompalı tüfekle bastı. Aile fertleri, itfaiye merdiveniyle balkondan çıkartıldıktan sonra polisin düzenlediği operasyonda, Süren etkisiz hale getirildi.

İşsiz Koray Süren, evlenmek için R.T.’yi ailesinden istetti. Ancak olumsuz yanıt aldı. Süren, pompalı tüfekle bugün saat 09.00 sıralarında merkez Yenişehir İlçesi’ndeki Celal Bey Apartmanı’nın 4’üncü katında oturan ailenin evine gitti.

KAPIYI AÇMADILAR...

Koray Süren’e kapıyı açmayan aile fertleri polisten yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı apartmana daha sonra özel harekat polisleri gönderildi. Süren’i etkisiz hale getirmek için çalışma başlatan ekipler, ilk olarak itfaiyenin merdiveni ile R.T., annesi Sultan ve iki kız kardeşini balkondan alıp aşağıya indirdi.

Aile fertlerinin can güvenliğinin sağlanmasının ardından özel hareket polisleri apartmana operasyon düzenledi ve Koray Süren’i pompalı tüfekle birlikte gözaltına aldı.

Bir yılda 300 kadın öldürüldü

“KIZ İSTEMİYOR DİYE TEHDİT EDİYORDU”


Aile fertleri sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Daha sonra ifade vermek için emniyete giden anne Sultan T. “Kızı istiyordu vermedik, bunu yaptı. Tehdit ediyordu. En sonunda kapıya dayandı. Kızım istemiyor” diye konuştu. Ailenin, Koray Süren’den şikayetçi olduğu belirtildi.
DHA-Mustafa İNSAN

Kadına şiddet böyle önlenir!

Türkan Şoray'dan "Kadına şiddete hayır"