Reuters'te günün fotoğrafı Gezi Parkı'ndan!

Reuters'te günün fotoğrafı Gezi Parkı'ndan!
Reuters'te günün fotoğrafı Gezi Parkı'ndan!
Uluslararası haber ajansı Reuters, her gün olduğu gibi dün de dünyanın dört bir yanından dikkat çekici fotoğrafları internet sitesindeki "Editörün seçimi" blog'unda yayınladı.

Radikal.com.tr - Uluslararası haber ajansı Reuters, her gün olduğu gibi dün de dünyanın dört bir yanından dikkat çekici fotoğrafları internet sitesindeki "Editörün seçimi" blog 'unda yayınladı.Ajansın seçtiği 24 karenin ilk sırasında İstanbul Gezi Parkı'ndaki yıkım sırasında yaşananlardan bir kare vardı.

Reuters fotoğrafçısı Osman Orsal, Taksim Gezi Parkı'ndaki yıkımı önlemek için düzenlenen eylem sırasında polisin biber gazlı müdahalesini görüntüledi.

Polislerden birinin genç bir kadının yüzüne gaz sıktığı anı ölümsüzleştiren bu kare sosyal medyada da Gezi Parkı'ndaki yıkıma ilişkin atılan mesajlarda sıkça kullanıldı.


  http://www.radikal.com.tr/1135411113541110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bumerang ! - agop

  Patlak ampul (Kimyasal Tayyip ),inançının kendince tartışılmaz doğrularını topluma dikte etmek ve yandaşlara rant sağlamak için toplumu terörize ediyor.Keser döner sap döner !..

  çevre ve medya - mehdinan

  keşke bu medya istanbul ankara gibi şehirlerin dışında kıyıda köşede kalan kentlerde ki çevre sorunları ile de ilgilenseler yani ne de olsa oralar mars gezegeni ve bir şekilde bir zamandan sonra olacak yoğun çevre kirlilği belki de dünyamızı da etkileyecek mesela şırnak diye bir yer var hangi şirket gelse bir termik santral açabiliyor belediyeden izin almasına bile gerek yok ne de olsa başbakanın dediği gibi nankör bir halk devlet zulme ediyor beğenmiyor ekmek getiriyor beğenmiyor eee ne diyueceksin böyle bir halk için tabi ki nankör! tabi ki hani fareleri zehirlemek için peynire ilaç koyulup fareye verilir ya Şırnak'a yapılan yatırımda o zehirli ekmek gibi ... sadece bize değil mars gezegenin hepsine inanmıyorsanız allah rızası için gelin hastane kayıtlarına bakın düşük olayları yüzde bilmem kaç yüz artmış kanser vakaları kalp krizi vakaları aynen öyle ... keşke medya biraz bu marsın bir eyaleti olan Şırnak gibi yerlere karşı da biraz hassasiyet gösterse gezi park gibi ünlü değil ama gezi parkından yüz kat daha geniş alanlar tahrip ediliyor ve yüz kat dah fazla ağaç kesiliyor yani hani belki insanları çok umrunuzda olmaz diye bunu yazdım ...

  Gaz Bombardımanı Altındayız Gaz Bombardımanı Altındayız - Cafer Bezgetiren

  Hayatımız sürekli bir gaz bombardımanı altında geçiyor. En basit, en masum talepler için hak arayanlar gazlanıyor. 15 kişinin bir araya geldiği basit bir basın açıklaması yahut gösteri için bile başlarında en az 150 (yazıyla, yüzelli) polis birikiyor, her bir katılımcı başına yaklaşık 10 polis; ellerinde yeterli miktarda gaz ve copla tabi ki.. "Seçilmişler" herhalde bu durumun ilalebet payidar kalacağını falan düşünüyor. Bu kadar öngörüsüzlük, bu derece kendini beğenmişlik fazla. Bir de dalga geçer gibi "ileri demokrasiye geçeceğiz" diyorlar. Bırak kalsın ya! Heee! Demokrasiyi bulduk da ilerisini arıyoruz. Eskinin mağdurları(!) şimdinin mağrurları oldular. Bir de karşımıza geçmiş demokrasicilik oyunu oynuyarlar. Valla her bi tarafımla gülüyorum. Siyasetçileriyle, henüz doymamış kapitalistleriyle, abuk sabuk başlıklar atan gazeteleri, her akşam 50 kanaldan birden avaz avaz bağırap günlük dezenformasyon hapımızı sunan televizyonlarıyla tuhaf, rahatsız edici bir kakafoni ki bazen insan koca bir tımarhanede yaşadığı hissine kapılıyor. Tövbe yarabbim ya!

  ... - k-a-o-s

  mutluluğun fotoğrafı(!) (iktidar açısından)

  ülke gerçeği - tubadallll

  fotoğraftaki "kırmızılı kadın" Türkiye'nin en saygın üniversitelerinden birinde araştırma görevlisidir,hocamdır.Eğitimcidir.Polisin kısa mesafeden bu eylemi gerçekleştirmesinden,bu yetkiyi onu verenlerden bir genç olarak utanıyorum.Kendimi o polisler varken ne güvende hissediyorum de devletin gücünü vatandaşın kaliteli bir yaşam için kullandığını düşünüyorum.3. köprünün İstanbul'un yeni incisi olarak tanıtıldığı,şehir merkezinde avmlerin yapılıp ağaçların söküldüğü,tecavüze göz yumup alkolü sorumlu ilan eden zihniyetin hakim olduğu bu ülkede yaşamaktan u-ta-nı-yo-rum!

  ... - chuckytoy

  Polise kızmak imkansız, Kimyasal Tayyip'in önderliğini yaptığı talan, tekelci sermayenin, onların siyasal uzantıları yetmez ama evetçiler, Ahmet İnsel'ler, Baskın Oran'lar bunun nedeni. Özgürlük, vesayet diye diye yola çıkanların geldiği nokta Kimyasal Tayyip noktasıdır. Polis ise yetmez ama evetçilerin tetikçisi olmuş. Yılanın başını görmeden kuyruğu ile uğraşmak anlamsız.

  Teşekkürler AKEPE: - nedesemboş

  Ağacına, yaşadığı şehire, yeşile sahip çıkana biber gazı; beton ve paradan başka bir şey düşünmeyenelere AVM...