@idrisemen

Revire gaz bombası böyle atılmış!

Revire gaz bombası böyle atılmış!
Revire gaz bombası böyle atılmış!
Karanfil eyleminden sonra Türkiye Makine Mühendisleri Odası'ndaki revire atılan gaz bombasının görüntüleri ortaya çıktı
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Cumartesi günü karanfil eyleminden sonra Taksim’de yaşanan olaylar sırasında ara sokaklara giren bir polis ekibi, saat 01:30 sularında Türkiye Makine Mühendisleri Odası'nın(TMMOB) İstanbul Şubesindeki revire gaz bombası attı. Gaz bombası atıldıktan sonra içerisi biber gazıyla dolan revirde görevli sağlık ekibi ise biber gazından etkilendi. Görüntülerde sokağa giren polisin ekibinin kepenkleri kapalı olan revirin camını kırdıktan sonra revire gaz bombası attığı görülüyor. Polisin revire gaz bombası atmasını kınayan TMMOB ise olayla ilgili bir basın açıklamasında bulundu.


'SALDIRIYI KINIYORUZ'

İşte TMMOB’un basın açıklaması: ‘’Gezi Parkı protestolarına polis başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok yerde en sert biçimde müdahale etmeye devam ediyor. Son olarak protesto hakkını kullanan ve katledilen üç gencimizi anmak amacıyla 22 Haziran 2013 Cumartesi saat 19.00’da ellerinde karanfillerle Taksim meydanını dolduran on binlerce insana polis, ‘Halka açık meydanı işgal ediyorsunuz’ gibi anonsun ardından müdahale etmiştir.17 Haziran 2013 tarihinde Şube binamıza girmeye çalışmış ve revirdeki tıbbi malzemeleri masaları tekmeleyerek dağıtan, kapı ve kepenkleri tekmeleyerek açmaya çalışan polis, 22 Haziran 2013 Cumartesi gecesi de Odamızda bulunan revire gaz bombası atmış ve reviri kullanılmaz hale getirmiştir. Aşağıdaki linkteki videoda görüldüğü gibi, polis kepenkler kapalı olmasına rağmen açık kalan camı kırarak revire gaz bombası atmıştır. Odamıza yapılan polis saldırısını kınıyoruz ve devleti derhal bu kör şiddete son vermeye çağırıyoruz.


  http://www.radikal.com.tr/113893111389312

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kör vicdan! - tamdestek

  Savaşta düşman düşmana yapmaz heralde bunu!

  Demokratik Sınırların İçinde İnsanlık Sınırının Dışında - Huslu

  Polisin demokratik sınırlar içinde kalarak kahramanca mücadele ettiği için tebrik edildiği bir ortamda her gün başka rezillik ortaya çıkıyor, bu görüntülerin istisna olmadığı aşikar, zaten 4 ölü, kalıcı sakatlıklara uğrayan onlarca kişi, binlerce yaralı bunun göstergesi. Şimdi de AB bakanı Emniyet müdürünü yanına alıp AB'ye polisin haklı tutumunu anlatacakmış. Bu hükümetin tanımlamalarına göre "demokratik sınırların içi"nin ne ifade ettiğini artık az çok anlayabiliyoruz, o sınırlarla insanlık sınırları pek örtüşmüyor belli ki...