Reyhanlı Belediye Başkanı: Suriyelilere karşı öfke oluştu ama linç girişimi yok

Reyhanlı Belediye Başkanı: Suriyelilere karşı öfke oluştu ama linç girişimi yok
Reyhanlı Belediye Başkanı: Suriyelilere karşı öfke oluştu ama linç girişimi yok
Reyhanlı Belediye Baykanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı patlamasında ölenlerin bir çoğunun linç edilerek öldürüldüğü iddialarına yanıt verdi
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Radikal.com.tr - Reyhanlı Belediye Baykanı Hüseyin Şanverdi Radikal’e konuştu. Şanverdi, 52 kişinin saldırıda hayatını kaybettiğini, kayıbın söz konusu olmadığını belirterek şöyle konuştu:


“Devlet hastanesinde asılan liste 52 cenaze içinde yer alan kimliği teşhis edilemeyenlere ait. Ailelerin başvurusu vardı yedi kişinin kimliği tespit edilememişti. Dün gece geç saatlerde son altı kişinin cenazenin kimliği tespit edildi. Gün içinde ailelere haber verilecek ve defin işlemleri gerçekleştirilecek. Şuan için kimliği tespit edilemeyen bir cenazemiz var. Adli Tıp’ta işlemler devam ediyor. Toplam hayatını kaybeden kişi sayısı 52 , bunun üzerinde rakam yok. Suriyelilerin linç edilerek öldürüldüğü iddiasına ise doğru değil. Hastane ile de görüştüm bu bilgiyi doğrulamıyorlar. Kabul ediyorum Suriyelilere karşı bir tepki ve öfke oluştu . Saldırıdan sonra da araçlar tahrip edildi ama bir linç girişimi ya da bu nedenle ölen bir Suriyeli olmadı.“

HAKAN BAYRAKTAR: ÖLENLERİN BİR ÇOĞU LİNÇ EDİLEREK ÖLRDÜRÜLDÜ

Geçen hafta cumartesi günü Reyhanlı’da yaşanan bombalı saldırıların ardından, ilçeye giden gazeteci-yazar Hakan Albayrak, A Haber’de yayınlanan Selin Ongun’un sunduğu programda "Bombalı saldırıda öldüğü söylenen kişilerin birçoğunun linç edilerek öldürüldüğünü" iddia etmişti.


  http://www.radikal.com.tr/1133535113353510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yayin Yasagi ve Derin Anadolu - abrapan

  Anlasilan, ozgur basina yayin yasagi var ama Albayrak denen provakatore, boyle Mavi Marmara'ci, Madimakci, mezhepci dezenfermasyonculara yayin yasagi yok. Simdi yayin yasagi neden getirildi acikca ortaya cikiyor. Ayni karanlik aktorler, Sivas'da, Antep'te buna benzer sokak dedikodulariyla, ajitasyonla Anadolu halkini birbirini dusurmeye calistilar. Ama Derin Anadolu bunlar gibisini cok gordu, yuzyillardir bu topumun genlerine islemis kardesligi boyle kendisini akilli zanneden taseronlar oyle kolay kolay bozamaz. Buradan Reyhanli'li kardeslere gecmic olsun, onlarin acilari hepimizin acisi. Ermeni, Turk, Kurt, Laz, Alevi, Sunni, Suryani, butun Anadolu sizin arkanizda, dogruyu kimin soyledigini biliyoruz.

  Bombalı salldırıdan sonra - velmas75

  Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, bir çok yaralı korkusundan hastahaneye bile gidememiş. Kışkırtılan bazı gruplar hastahaneleri basıp yaralıları dövmüşler. Ama olayda linç edilerek öldürülen olduğunu yerel halk tan hiç kimse söylemiyor..

  Faşistlerin - mohiqan

  olaydan hemen sonra linç ederek öldürdükleri zavallı suriyelilerin hasabını kim verecek ve yitip giden o 52 canın? obamaya biat etmeye giden başbakanın mı? bir ülkenin başbakanı 52 vatandaşı katlediliyorsa olay yerine mi gider yoksa emperyalist abd başkanının yanına mı?

  Merak ediyorum? - moeztas

  Mavi Marmara gemisine saldırıldığında, Hakan Albayrak da gemideydi. 9 vatandaşımız Israil askerleri tarafıdan katladilirken Israil askerinin önüne geçip göğsünü siper etmiş mi, yoksa gaza getirip gemiye bindirdiklerinin arkasına mı saklanmış? Bunlar, Türkiye Cumhuriyetinin 90 yılda ürettiği değerlerin tümüne düşman.İki sene öncesine kadar, Suriyeli mültecilerin ve eli silahlı -sözde özgürlük ordusu- çapulcularının ilçeye dolmasından önce bir kişinin burnu kanıyormuş mu acaba orada? Bunların amacı belli: Milleti Alevi-Sunni çatışmasına sürüklemek. Ama mumlarının sönmesi çok yakın...

  Sözde Gasteciler! - amaurot

  İnsanlar katagorize edilmeye başlandı. Muktedirlerinin sözünün üstüne söz söyleyemeyen, ağam paşam diye el pençe divan duran sözde gasteciler üzerine düşen misyonu layığıyla yerine getirecektir kuşkusuz! Neyseki yaşadığımız çağda bu coğrafya'da din, dil, ırk, renk, cins ayrımı yapmanın "münafıklık" olduğunun farkında milyonlar var! Hatrınızda kalsın; İnsanların göz renkleri farklı farklı olsa da gözyaşları aynıdır!

  yasaklar. - kaşınan adam

  Haberlerin yasaklandığı ortamda yayılan her söylentinin doğruluğu tartışılır. Ancak ,bulanık ortamın oluşmasına sebep olan Hükümetin aldığı yayın yasağı kararıdır.En azından Euronew ve diğer yabancı kanallar bizde yayınlanmayan Tayyip beyi protesto gösterilerinin bir kısmını yayınladı.Bence Tayyip beyi ürkütende bu tür gösterilerin yurt geneline yayılmasından duyulan endişedir.Çünkü bu tür gösteriler bir anda kartopu gibi büyür ve tüm yurda yayılabilir. Fenerbahçe seyircisinin Hükümeti protesto ettiği görüntülerinde hiç bir TV kanalında yayınlanmadığını hatırlatmakta yarar var.

  ... - r11

  hakan albayrağın misyonu belli!,..durumu çarpıtarak 'hükümeti'ne gelebilecek zararları bertaraf edebilmek için söyleyemeyeceği yalan yok!