Reyhanlı belgelerini Redhack'e sızdıran er tutuklandı

Reyhanlı belgelerini Redhack'e sızdıran er tutuklandı
Reyhanlı belgelerini Redhack'e sızdıran er tutuklandı
Redhack grubuna Reyhanlı belgesini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına Jandarma Ulaştırma Çavuşu U.K. tutuklandı

Aslen Zonguldaklı olan ve ailesiyle İstanbul 'da oturan U.K., 7 Kasım'da asker oldu. Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme Teknolojisi Bölümü'nü bitiren Utku K. sosyal paylaşım sitesindeki bilgilere göre bir GSM şirketi ve vakıfta görev yaptı. Utku K. sosyal paylaşım sitesine en son 21 Mayıs 2013'te attığı mesajda 'Seni umursadığı kadar onu umursa. Ne bi eksik, ne bi fazla' yazdığı görüldü.

AİLESİ SİVAS'A GELDİ

Utku K.'nın tutuklanması üzerine yakınları da Sivas'a geldi. DHA'nın telefonla ulaştığı Utku K.'nın ablası olay hakkında aile olarak şu anda her hangi bir açıklama yapmamayı kararlaştırdıklarını dile getirdi.

Avukat olan abla sosyal paylaşım sitesinde şunları yazdı:

"Sevgili Arkadaşlarım, dostlarım ve yakınlarım; her birinizin mesajlarını aldım, alıyorum. Hepsi için çok teşekkür ederim, U... da iletebildiklerim kadarıyla teşekkür ediyor. Bugünden itibaren hukuki süreci ve aile açısından bizi olumsuz etkilememesi için bir süreliğine sadece gerekli hallerde merakınızı gidereceğiz. Hassasiyet ve desteğiniz için teşekkür eder, olumlu haberlerle görüşmek üzere.(DHA)