Reyhanlı bombacısı saldırıdan önce Esad'la görüşmüş

Reyhanlı bombacısı saldırıdan önce Esad'la görüşmüş
Reyhanlı bombacısı saldırıdan önce Esad'la görüşmüş
Reyhanlı bombacısı Yusuf B., saldırıdan önce Yusuf N.'nin Şam'da Esad'la görüştüğünü itiraf etti: Ethem kod adlı general, onu Beşar Esad'ın yanına götürdü. Asıl hedef Ankara'ydı.

Hatay Reyhanlı’da 51 vatandaşın ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırının asli faillerinin, polis ve savcılık haricinde, Ankara ’dan bölgeye giden özel bir MİT ekibi tarafından da sorgulandıkları ortaya çıktı.

Habertürk’ten Cemal Doğan’ın haberine göre eylemin planlayıcısı ve asli failleri arasında yer alan Yusuf B.’nin “Bize emir veren ve eylemi planlayan Yusuf N., eylemden önce Şam’da, Ethem kod adlı generalle birlikte Beşar Esad ’ın yanına gitti. Görüşmede, başlangıçta Ankara’da yapılması planlanan bombalama için her türlü desteğin sınırsız verileceği sözü verildi” dediği öğrenildi. Sorguda, Yusuf B., Yusuf N.’nin kendisine sağ kol olarak Nasır E.’yi seçtiğini, bombaların saklanması ve araçların satın alınmasını ise Mehmet G.’nin organize ettiğini söylediği belirtildi.

EL MUHABERAT YARDIM ETTİ
Yusuf B., kendileriyle Nasır E.’nin irtibata geçtiğini, El Muhaberat’ın yardımıyla önceden içeri sokulan bombaların saklanması, gerekli araçların alınması ve geniş depoların kiralanması için Yusuf N.’nin Nasır E.’ye para verdiğini anlattı. Yusuf B., bunun için hemen harekete geçildiğini, önce araçların alınıp, depoların kiralandığını kaydetti. Yusuf B., hedef yeri olan Ankara’da keşif çalışmalarının talimatını Nasır E.’den aldığını söyledi.

‘ANKARA’DAN VAZGEÇTİK’
Nasır E. ile birlikte Ankara’ya 2006 model araçla keşfe gittiklerini belirten Yusuf B., yollardaki güvenlik önlemleri nedeniyle, bombaların karayoluyla götürülmesinin büyük risk olacağını düşünerek Yusuf N.’ye durumu rapor ettiklerini söyledi. Gelen talimat üzerine, Ankara’dan vazgeçildiğini, bombaları Reyhanlı’da patlatmayı planladıklarını anlatan Yusuf B., bunun için aralarında namus ve şeref üzerine yemin ettiklerini de ifade etti.

‘VAAT EDİLEN PARA VERİLMEDİ’
Yusuf B.’nin, “Eylemden sonra Nasır E. ile Yusuf N. arasında irtibatımız kesildi, ortadan kayboldular. Benim ayarladığım kişilere vaat ettiğimiz paraları ödeyemedik. Bana da söz verilen para ödenmedi. Paramızı almak için Hatay’da her yerde ikisini aradık, bulamadık” dediği kaydedildi.


  http://www.radikal.com.tr/1134493113449341

  YORUMLAR
  (41 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - pierre woodman

  malı arap faik'ten alıyorduk, karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu

  İtirafçıya gel! - eunal

  2013 model Osman Yıldırım bulunmuştur. İtiraflarıyla karanlıkta kalan birçok olay "aydınlanacaktır" kesinlikle.

  Meşe - msu

  12 Eylül de Tıp öğrencisi bir genç yakalanır. İşkence görmemek için polisler tarafından ne dayatılıyorsa kabul ediyor. Ertesi günü savcının huzuruna çıktığında, daha soru sorulmadan genç başlıyor konuşmaya; " Aldo Moroyu ben öldürdüm. Ronald Regına ben kurşun sıktım. Uçana kaçana bastım kurşunu . Keyf için adam vurdum. Memlekette ki bütün soygunları ben yaptım. Derken savcı dayanamamış, yeter oğlum demiş.Bu yalanları niye uyduruyorsun diye sormuş, genç; işkence görmemek için dayatılan suçlamaların tümünü fazlasiyle kabul ettim. Demiş. Bin yıl geçse Türkiye de bu gelenek değişmez. Demirel' de "Meşenin kültürümüzde kadim bir yeri vardır." dememiş miydi?

  ... - dogan_23

  Bu adama bunları söyleten birileri var. Kim görüştü, kim telkinde bulundu ve yukarıdan kim emir verdi. Bunlar araştırılmalı, ortaya çakarılmalı... Adamın "bombacı" olduğuna falan da inanmıyorum. Hatay'daki katliamdan sonra halkın AKP'nin istediği şekilde düşünmesi gerekiyordu ve onun için çalışmalar yapılıyor.

  İstediğin bu değilmiydi. - kaşınan adam

  Bombacı itiraf etti.Tamda Başbakanın bomba patladıktan sonra 1-2 içinde ifade ettiği gibi.Bombayı Suriyenin istihbarat örgütü yardımı ile patlatmışlar.Başbakan 12 den vurdu.E hala ne duruyoruz.51 vatandaş öldü iş aydınlığa kavuştu .Suriyeye neden girmiyoruz.Zaten Suriye ordusu beline kazmayı yemiş. ABD yoksa izin vermedimi.Tayyip beyde ne kadarda hevesliydi Yazık..

  Yemezler - volkan.erdogan

  Bu senaryo inanılacak gibi deyil ama maalesef bu palavralar itiraf diye kabul edilip ona göre savaşın içine sokulacağız. Herkezin özellikle Reyhanlıların bildiği gibi bu ABD ve ABD tarafından el kaide ve de ülkemiz üzerinden desteklenen ÖSO( ben canavarlar ordusu demeyi tercih ederim) tarafından yapılmıştır. Bunu MİT de dahil olmak üzere başbakanımız da bilmektedir fakat emir büyük yerden (Amerikan Sermayesi). Allah Türkiyemizin yardımcısı olsun.

  yalan... - lastikordek

  inanmıyorum. külliyen yalan, reyhanlı saldırıları Suriyeli muhaliflerden başkasının işi olamaz. o bölgede kimin esed kimin türkiye yanlısı olduğu belli bile değil. istihbarat her ülkeden var, orada in cin top oynatıyor. sadece başbakanın sorumlu olmadığı gibi bir algı yanıltma işi. bu ülkede hem başbakanın hem de içişleri bakanının özel ordusu var. kendi aralarında savaşıyorlar. esed insanlarını öldürüyormuş kimin umrunda. ben bebek katilleri ile tatil yapan bir kişi tanıyorum. iktidarın çivisi çıktı artık. bu ülke bu sömürüyü devam ettirmemeli siyasette.