Reyhanlı Emniyet Müdürü görevden alındı!

Reyhanlı Emniyet Müdürü görevden alındı!
Reyhanlı Emniyet Müdürü görevden alındı!
Geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan bombalı saldırıların ardından Reyhanlı Emniyet Müdürü Murat Berk görevden alınarak, yerine Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Duygu Uzundurukan getirildi. Berk, 18 ay önce önce Samandağ İlçe Emniyet Müdürü'yken Reyhanlı'ya atanmıştı.

HATAY - Geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan bombalı saldırıların ardından Reyhanlı Emniyet Müdürü Murat Berk görevden alınarak, yerine Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Duygu Uzundurukan getirildi. 18 ay önce önce Samandağ İlçe Emniyet Müdürü'yken Reyhanlı'ya atanan Berk'in ilçedeki görevi sona erdi.

2009-2010 yıllarında Kırıkhan Emniyet Müdürlüğü yapan Uzundurukan ise Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ihtisas eğitiminin ardından İl Emniyet Müdürlüğü emrine gelmişti. Aslen Trabzonlu olan Uzundurukan, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini yürütecek.


İL JANDARMA KOMUTANI DA DEĞİŞİYOR

Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu'nun İzmir'e çıkan tayininin Reyhanlı saldırılarının olduğu zamana denk gelmesi, farklı yorumlara neden oldu. 2 yıl önce Hatay'a atanan Albay Mustafa Başoğlu, İzmir Yeni Foça 7'nci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı görevine atandı. Albay Başoğlu'nun atanmasının Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlamalarla ilgili olduğu yorumları yapılmasına karşın, Albay Başoğlu'nun atamasının normal tayin sürecinde olduğunu, Temmuz ayında Hatay İl Jandarma Komutanlığı görevini devrettikten sonra, İzmir'e gideceğini bildirdi. 

Radikal Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin bugün yayınlanan "MİT ve Emniyet'te yeni dönem" başlıklı haberinde Hatay ve Reyhanlı emniyet müdürlerinin görevden alınacağını duyurmuştu. (DHA/Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/113386911338694

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hatay Reyhanli Texas olmus, mafya, silah tuccarlari kol geziyor - Al Capone

  gitmisin, ne kadar bela varsa hepsini toplamisin Hatay da, Reyhanli da misafir etmisin. Yani bunun Sorumlusu Emmiyet Muduru ? -

  Hepsi bu mu? - voştaran

  Yani, amirleri bombalı aracın ne zaman, nerede patlatılacağını bu ilçe müdürüne haber verdiler ama o bunu umursamadı, hiç bir önlem almadı, üstüne üstlük bütün mobese kameralarını da o devre dışı bıraktı, öyle mi? Bence yetmez, gece bekçilerini de sürmek lazım!..

  valla vicdanımız rahatladı - alın size

  bununla mı yetindirEceksiniz bizi, bununla mı kandırılıcaz yine. DAVUTOĞLU!?

  Ya Davutoğlu'nun sorumluluğu? - muratbuyukyilmaz

  Türkiye dış politikası'na stratejik derinlikle başlayan, ülkeyi sıcak savaşın kıyısına kadar getiren Davutoğlu'nun da sorumluluğu gereği istifa etmesi gerekir.