Reyhanlı katliamı için iddianame hazır

Reyhanlı katliamı için iddianame hazır
Reyhanlı katliamı için iddianame hazır
Reyhanlı' da 52 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili Adana Cumhuriyet Savcılığı iddianameyi hazırladı. Savcılık, 2 'si Suriyeli 33 kişinin devletin birlik bütünlüğünü bozmak ve 52 kişiyi öldürmek suçlarından cezalandırılmalarını istedi.

ADANAHatay’ın Reyhanlı İlçesi'nde geçen 11 Mayıs'ta 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırılarla ilgili savcılık soruşturması tamamlanarak iddianame hazırlandı.

Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10'uncu maddesiyle görevli Adana Cumhuriyet Savcılığı'nca mahkemeye gönderilen iddianamede, saldırıları planlayan ve organize eden 2'si Suriye uyruklu 33 kişi hakkında, 'devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma, 52 kişiyi patlayıcı kullanarak öldürme, 130 kişiyi öldürmeye teşebbüs' suçları başta olmak üzere çok sayıda suçtan müebbet ve ağır hapis cezası istendi.

18'i tutuklu, 1'i firari 33 kişi hakkında hazırlanan iddianameye göre, patlamaları Suriye uyruklu Ömer El Hatip ve 'Ebu Cüneyt' kod adlı Muhammet Dip Korali ile 1 numaralı sanık Nasır Eskiocak ve yardımcısı Ergin Ördek ve Fikret Nazik, Mehmet Genç , Ahmet Mansuroğlu, Yusuf Büyükkasım, Doğan Özdemir, Süleyman Evet'in aralarında bulunduğu öncü bir grup planlayıp organize etti.

YUSUF BAŞTUĞ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115687911568792

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  !!! - fısıltı

  bu cezanın gerçek muhattabı erdoğan ve hükümetidir. onlarda gerekli cezayı çekecekler mi? yapmadığını söylediği halde suçsuz yere cezaevinde yatan UTKU'nun vebali ödenebilecek mi? kaldı ki belgeyi redhack'e UTKU vermiş olsun bunda yanlış olan ne? devletin suçunu, hayata geçirdiği katliamı açıklamasının suçu mu olur?

  Yüreğimde Yaradır Reyhanlı - iaaaa

  Buradaki haberde yer almıyor ama iddianamede bombalı saldırıların ''1987'den beri eylemi olmayan'' THKP-C Acilciler Grubu ve Suriye istihbaratı tarafından planlandığı tespitine de yer verildi. ''Patlamada 53 sunni vatandaşımızı kaybettik'' diyen başbakan ve bu türden bir insan evladına uygun bir iddia.